Rok 1984 a ťažká trauma opäť ožili: V Hollywoode rozhorel ďalší škandál!

Dustin Hoffman
11.12.2017Herci a herečkyAmerický herec Dustin Hoffman čelí ďalšiemu škandálu, že sexuálne obťažoval svoju kolegyňu. S obvinením prišla v poslednom vydaní týždenníka The Hollywood Reporter herečka Kathryn Rossetterová.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tá tvrdí, že ju Hoffman obchytkával a ponižoval v čase, keď spolu v roku 1984 vystupovali v divadelnej inscenácii Smrť obchodného cestujúceho. Už pred mesiacom musel herec vysvetľovať svoje nevhodné správanie a sexuálne narážky, o ktorých prehovorila herečka Anna Grahamová.

Hoffman je jedným z veľkých mien, ktoré sa stali súčasťou aféry okolo sexuálneho obťažovania a vulgárneho správania mocných režisérov, producentov a hercov. Tá sa rozhorela po tom, čo desiatky žien prehovorili o obťažovaní zo strany známeho hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina.

Rossetterová tvrdí, že ju herec, ktorý v roku 1984 na Broadwayi stvárnil hlavnú úlohu v známej hre Arthura Millera, každý večer obchytkával a že sa pre ňu kvôli tomu účinkovanie v divadle stalo traumatickým zážitkom. "Každý večer som plakala, keď som dorazila domov," spomínala herečka. Podľa nej ju Hoffman ponížil aj pred ostatnými členmi súboru, keď jej pretiahol cez hlavu kombiné a nechal ju stáť pred hercami v zákulisí s obnaženými prsiami.

Novinári z denníka The Hollywood Reporter napísali, že Hoffmanovi právnici oslovili ďalších hercov, ktorí sa pred viac ako 30 rokmi objavili v danej inscenácii, aby si slová Kathryn Rossetterovej overili. Nikto z nich si vraj na žiadnej neprístojnosti z Hoffmanovej strany nespomína. Sám Hoffman to zatiaľ nekomentoval.

Začiatkom novembra musel osemdesiatročný Hoffman vysvetľovať obvinenia, že pred 32 rokmi sexuálne obťažoval vtedy sedemnásťročnú filmovú praktikantku Annu Grahamovú. Herec sa ospravedlnil za všetko, čím ju mohol vystaviť trápnej situácii. Tvrdí však, že si na nič také nespomína.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA, kathrynrossetter.com

Tagy: Dustin Hoffman Kathryn Rossetterová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov