Čas neúprosne letí: Spomienka na Heatha Ledgera! Smutné výročie tragickej smrti

Heath Ledger
24.01.2018Herci a herečkyPred desiatimi rokmi, konkrétne 22. januára 2008, zomrel vo veku 28 rokov austrálsky herec Heath Ledger, ktorý hral v takmer dvadsiatich austrálskych a hollywoodskych filmoch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Do medzinárodného povedomia vstúpil v roku 2000 vďaka historickému veľkofilmu Patriot, v ktorom si zahral syna hlavnej postavy, ktorú vytvoril Mel Gibson. Jeho smrť v newyorskom byte šokovala celý svet. Príčinou bolo predávkovanie liekmi, polícia to označila za nešťastnú náhodu. Zostala po ňom dcéra Matilda, ktorú mal so svojou bývalou partnerkou, herečkou Michelle Williamsovou.

Najslávnejšia úloha

Ledgera preslávila najmä rola homosexuálneho kovboja vo filme Skrotená hora, za ktorú bol v roku 2006 nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara, obe ceny získal in memoriam za predposlednú natočenú snímku, ktorou bol Temný rytier. Rodák z Perthu (narodený 4. apríla 1979) si tiež zahral hlavnú úlohu v romantickom dobrodružnom filme Príbeh rytiera, ktorý sa nakrúcal v Prahe a zažiaril aj v Plese príšer, Bratoch Grimmovcov alebo v úlohe Casanovu.

Dokument o filmovej hviezde

Americká televízia Spike TV minulý rok o Ledgerovi pripravila dokumentárny film. Snímka zahŕňa okrem nových záberov aj rozhovory, napríklad s jeho sestrou Kate Ledger, hudobníkom a priateľom Benom Harperom, bývalou priateľkou Christinou Cauchi, režisérom Angom Leem a mnohými ďalšími. Dokument však poukazuje aj na hercov vnútorný konflikt. "Chcel byť slávny, a keď ten moment prišiel, zrazu to nechcel," vyjadril sa filmár Matt Amato. 

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA, Video: Youtube

Tagy: Heath Ledger

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov