Pamätáte si ich ešte? Takto sa zmenili vedľajšie postavy z Harryho Pottera

02.03.2018Herci a herečkyTakmer každý človek pozná čarodejnícke osudy Harryho Pottera a jeho verných kamarátov Rona a Hermiony. Ako však dnes vyzerajú a čo robia ostatné známe postavy?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tom Felton (30) ako Draco Malfoy

Anglický herec si zahral nie príliš obľúbenú postavu. K herectvu ho dostala rodinná známa, už keď mal osem rokov. Dnes má tridsať a svoje súkromie si prísne stráži. Preto ani nevieme, či má aktuálne nejakú partnerku. Okrem toho účinkoval vo filmoch Anna a kráľ (1999), Dostaň ho tam! (2010), Zrodenie planéty opíc (2011), From the Rough (2013), Belle (2013), Against the Sun (2014) alebo V mene Krista (2016). 

Ako deti sme ich proste milovali: Na týchto seriáloch sme vyrástli

Matthew Lewis (28) ako Neville Longbottom

Ďalší anglický sympaťák sa herectvu venuje od piatich rokov. Preslávil sa ako spomínaný Neville Longbottom, ktorého po prvý raz stvárnil v adaptácii knižného bestselleru Harry Potter a Kameň mudrcov (2001). To sa teda čudujeme, ako vyrástol! Neskôr si zahral napríklad v seriáloch The Syndicate (2012), Bluestone 42 (2013 – 2015) a Ripper Street (2012) či snímkach Wasteland (2012) a Predtým, ako som ťa poznala (2016). Koncom roku 2016 sa zasnúbil s priateľkou Angelou Jones, no svadba ešte nebola.

Bonnie Wright (27) ako Ginny Weasleyová

Aj túto herečku z Veľkej Británie preslávila čarodejnícka séria. Dnes účinkuje zväčša v menších úlohách. Malá sestra Rona miluje cestovanie a jej snom je precestovať celý svet. Jej skutočný brat sa volá Lewis a rodičia pracujú ako klenotníci. 17. februára oslávila 27 rokov.

Robbie Coltrane (67) ako Rubeus Hagrid

Na tohto Škóta sa nedá zabudnúť. Málokto však vie tajomstvo. Rubeusa Hagrida chcel v sérii filmov o Harrym Potterovi hrať teraz už zosnulý americký herec Robin Williams. Tvorcovia ho však odmietli, pretože nebol Brit. Na škole sa mu posmievali, že má prízvuk ako princ Charles. Od roku 1999 bol ženatý, ale manželstvo vydržalo len 4 roky. Má dve deti.

VIDEO Po stopách mileniek a tajomstiev: Do kín prichádza česká komédia Otcova volga

Maggie Smithová (83) ako Minerva McGonagallová

Počas kariéry si vyslúžila šesť nominácií na Oscara, pričom dve z nich sa jej podarilo premeniť na cennú sošku. Prvý raz to bolo v roku 1970 za výkon v snímke Najlepšie roky slečny Jean Brodieovej a druhý raz v roku 1979 za stvárnenie Diany Barrie vo filme Apartmán v Kalifornii. Zahrala si tiež v snímkach ako Súboj Titanov, Izba s vyhliadkou, Sestra v akcii, Klub odložených žien, Dámy v rokoch, Báječný hotel Marigold a Druhý báječný hotel Marigold. Mladšia generácia ju pozná najmä ako profesorku McGonagallovú. Bola dvakrát vydatá, druhý manžel jej v roku 1998 zomrel. Má dve deti, pričom Toby Stephens je taktiež hercom.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/MZ

Foto: Koláž Telkáč

Tagy: Matthew Lewis Bonnie Wright Tom Felton Robbie Coltrane Maggie Smithová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov