VIDEO Sirius Black, punkáč či Churchill: Čerstvý držitel Oscara Oldman oslavuje 60-ku

Gary Oldman
21.03.2018Herci a herečkyČerstvý držiteľ Oscara Gary Oldman zaujal členov americkej filmovej akadémie úlohou britského premiéra Winstona Churchilla vo filme Najtemnejšia hodina. Britský herec, ktorý 21. marca oslávil šesťdesiatku, je však známy z mnohých ďalších úloh, okrem iného ako Sirius Black v príbehoch o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hral v mnohých populárnych filmoch, ako sú napríklad Dracula, Leon, JFK, Piaty element, Hannibal, Pravdivá romanca či v batmanovskej trilógii Batman začína, Temný rytier a Temný rytier povstal. Londýnsky rodák Oldman začínal s herectvom v divadle. Prvú filmovú úlohu získal v snímke Remembrance z roku 1982. Čoskoro sa presadil, zaujal napríklad úlohou punkového hudobníka zo skupiny Sex Pistols Sida Viciousa v hudobnej snímke Sid a Nancy.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Toto sú víťazi Oscarov: Napriek ťaživej atmosfére odzneli desiatky vtipov!


Nasledovali desiatky filmov a tiež úspech v Hollywoode. Často hral rôzne narušené postavy vrahov, psychopatov, neskôr sa presadil aj v charakterových úlohách. Okrem tohtoročného Oscara má na konte aj nomináciu za hlavnú úlohu vo filme Jeden musí z kola von z roku 2011. Filmová databáza IMDb u neho eviduje 56 cien a 73 nominácií na rôzne ocenenia. Oldman vystriedal mnoho partneriek, ženatý je piatykrát a má tri deti. Jednou z jeho manželiek bola hviezdna Uma Thurman.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Jordan Strauss, Invision, Video: YouTube/watchmojo.com

Tagy: Harry Potter Gary Oldman Najtemnejšia hodina

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov