Rebel De Niro si servítku pred ústa nekládol: VIDEO Poviem len jedno, do ri*i s Trumpom!

12.06.2018Herci a herečkyAmerický oscarový herec Robert De Niro využil nedeľné udeľovanie divadelných cien Tony ku kritike prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa, ktorého opakovane počastoval vulgarizmami. Servítku pred ústa si nekládol a svoj jasný odkaz zakončil víťazoslávnym gestom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Filmová hviezda De Niro patrí v umeleckých kruhoch k najhlasnejším odporcom republikánskej hlavy štátu. Počas predvlaňajšej volebnej kampane tiež podporoval neúspešnú demokratickú prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovú. Biely dom zatiaľ udalosť nekomentoval.

Do r*ti s Trumpom!

Rázne vyhlásenie prišlo bez akéhokoľvek prejavu či varovania. "Chcem povedať len jednu vec. Do r*ti s Trumpom. (Fuck Trump)," povedal na úvod De Niro a následne na znamenie víťazstva zdvihol ruky. Jeho vyhlásenie sprevádzal jasot a ovácie divadelných hercov, režisérov a producentov. Publikum De Nirove slová ocenilo pochvalným krikom a obrovskými ováciami.

"Už dávno nejde o to povedať preč s Trumpom, ale je potrebné poslať Trumpa do ...," dodal herec. De Niro už svoj komentár ďalej nerozvádzal a začal predstavovať speváka Brucea Springsteena, uviedla agentúra Reuters. Neodpustil si však výzvu k účasti na novembrových parlamentných voľbách, pretože ide o pravdu, transparentnosť a charakter vlády.

Vulgarizmus nemohli počuť všetci

De Nirov prejav si však živo nemohli vypočuť všetci. Zatiaľ čo ľudia prítomní v sále použitie vulgarizmu jasne počuli, televízia CBS v kritickom momente prenos zvuku stlmila. CBS vysielala udeľovanie cien naživo. Živé prenosy v USA už niekoľko rokov televízie vysielajú s niekoľkosekundovým časovým oneskorením, aby sa prípadné nadávky mohli včas vystrihnúť.

Napriek tomu je však možné pôvodný záznam na internete dohľadať. "De Nirov komentár bol improvizovaný a nečakaný," uviedla televízia CBS vo vyhlásení. "Urážlivý slovník bol z vysielania vymazaný," dodala. Oscarový herec Robert De Niro už v minulosti niekoľkokrát zaujal voči Trumpovi kritické stanovisko, píše DPA.

Zdroj: ČTK  TASR 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Michael Zorn/Invision, Video: YouTube/Corey Craig

Tagy: Robert De Niro Tony Awards

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov