Príliš dlho sa neohriali: Týchto hercov bez problémov v pokračovaniach nahradili inými

Dvaja herci hrajúci Dumbledorea
22.11.2018Herci a herečkyFilmový biznis je pre nás, "bežných smrteľníkov", jednou veľkou neznámou. Často sa ani nedozvieme, čo skutočne stálo za výmenou herca, ktorý stvárňuje jednu a tú istú postavu. Takýchto príkladov je skutočne mnoho a my sme sa rozhodli pre vás vybrať aspoň niektoré z nich. Mimochodom, všimli ste si, že v prázdninových filmoch s hercom Chevy Chaseom hrajú deti vždy úplne iní herci?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Richard Harris/Michael Gambon - Harry Potter

Ani slávna filmová séria o mladom čarodejníkovi sa nevyhla preobsadeniu hercov. V prvých dvoch častiach tejto populárnej ságy stvárnil múdreho a bystrého riaditeľa Dumbledora herec Richard Harris. Problémom v tomto prípade bolo, že pred nakrúcaním tretieho dielu herec zomrel a bolo nutné zaň hľadať náhradu. Výber nakoniec padol na Michaela Gambona, ktorý sa postavy ujal vo všetkých nasledujúcich filmoch. A musíme uznať, že sa mu stvárnenie rokfortskéo riaditeľa podarilo na jednotku. Úprimne, nevieme si ani predstaviť, ako by tichý Richard Harris bojoval s Voldemortom na Ministerstve Mágie.

Vraciame sa do čarodejníckeho sveta: VIDEO novej ukážky pre pokračovanie Fantastických zverov

Edward Norton/Mark Ruffalo - Hulk v MCU

Neuveriteľný Hulk bol jedným z prvých filmov v stále sa rozrastajúcom Marvel Cinematic Universe. Ako predstaviteľ zeleného giganta sa predstavil Edward Norton a film sa nedočkal príliš pozitívnych reakcií (dokonca až do Captain America: Civil War tvorcovia úplne ignorovali udalosti, ktoré sa vo filme udiali). V Avengers, a teda druhom filme MCU, kde sa Hulk objavil, ho už stvárnil Mark Ruffalo. Dôvod? Podľa vyjadrení sa Nortonovi príliš nepozdávala zmluva na také veľké množstvo filmov do budúcnosti a tak sa role vzdal. Prekvapivo však potom nemal problém upísať sa Wesovi Andersonovi a jeho filmovému univerzu. Ruffalo sa však svojej úlohy ujal veľmi dobre a priniesol do postavy Hulka aj značnú dávku humoru.

Gloria Foster/Mary Alice - The Martix Revolutions

Aj napriek tomu, že pokračovania Matrixu sa nakrúcali naraz, počas ich tvorby zasiahla celý štáb smutná správa. Gloria Foster, ktorá stvárnila Oracle, žiaľ zomrela. Jej postava tak musela byť narýchlo preobsadená. Úlohy sa tak zhostila Mary Alice a aj napriek tomu, že na plátne strávila len krátky čas, mnohí sa domnievajú, že Gloria Foster bola tajným talizmanom série. Zatiaľ čo prvé dve časti mali fantastické ohlasy, finále trilógie s Alice sa dočkalo rozporuplných reakcií. Názor na to, či to bolo skutočne tak, však nechávame na vás. 

Macaulay Culkin/Mike Weinberg - Sám doma

Možno, že sa vám to ani nezdá, no štvrý diel zo série Sám doma je skutočne priamym pokračovaním prvých dvoch najznámejších. Zatiaľ čo tretia časť obľúbeného vianočného príbehu sa zamerala na inú rodinu (s podobnou dejovou linkou), štvrtý diel mal byť návratom do rodiny McCallisterovcov. Kevina stvárnil Mike Weinberg a postaral sa o nešťastné fiasko, na ktoré by sme asi najradšej zabudli. Predsa len, Kevin je len jeden. 

VIDEO Z taniera do filmov či seriálov: Ikonické scény, kde zohrala hlavnú úlohu pizza

Michael Keaton/Val Kilmer - Batman navždy

Pravdepodobne vás opäť prekvapíme, no štvorica filmov o netopierom mužovi z 80. a 90. rokoch sú jedným príbehom. Zmeny hercov či dokonca celkových filmových tónov akosi tvorcom vôbec nevadili a stále ságu prezentovali ako celok. Po tom, čo režisér Tim Burton oznámil, že je po dvoch dieloch už z ochrancu Gothamu unavený, réžie sa chopil Joel Schumacher a hlavná postava takpovediac prischla Valovi Kilmerovi, ktorý sa môže uspokojiť aspoň s tým, že jeho výkon nebol horší, ako ten Clooneyho v ďalšom pokračovaní. 

Zdroj: telkáč 

Foto: YouTube, Telkáč koláž, SITA/Marvel Studios/Disney via AP, Video: YouTube/Movieclips Classic Trailers

Tagy: Michael Gambon Mark Ruffalo Edward Norton Macaulay Culkin Val Kilmer Richard Harris Michael Keaton Mike Weinberg Gloria Foster Mary Alice

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov