Jean-Claude van Damme: 10 pikošiek, ktoré ste o ňom nevedeli

Jean-Claude Van Damme
19.10.2014Herci a herečkyAkčný film deväťdesiatich rokov by sa len ťažko zaobišiel bez notoricky známeho belgického hrdinu. Jean-Claude van Damme (54) má na svojom konte úctyhodný počet bojových filmov, kde nespočetne krát predviedol svoje karatistické či kickboxerské schopnosti. Filmy ako Dvojitý zásah, Univerzálny vojak či Kickboxer sa navždy zapísali do pamäte fanúšikov tohto žánra. Vedeli ste ale, že...?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

1. V začiatkoch kariéry míňal na kokain až 10000 dolárov týždenne až dovtedy, kým ho nechytili šoférovať  v opojenom stave.

2. Podobne ako Patrick Swayze, aj Jean-Claude študoval klasický balet. 

3. Počas svojej profesionálnej kickboxerskej kariéry prehral len jeden zápas. Aj to kurióznym spôsobom, keď svojho protivníka omylom kopol kým ležal na zemi. V ostatných devätnástich sa tešil z víťazstva.

4. Na lavičke tlakoval pre svoju postavu skvelých 166 kíl.

5. Jeho partner pre sparing býval nesmrteľný Chuck Norris.

6. Akčný hrdina to nemal vždy jednoduché. V svojim začiatkoch bol v Los Angeles bezdomovcom.

7. Je majstrom roznožiek. Tá najznámejšia je nepochybne z reklamy na kamióny značky Volvo a len na videoserveri Youtube si ju návštevníci prehrali viac než 70 miliónov krát. 

8. Účasť vo filme Expendables 2 bola jeho prvou po viac ako desiatich rokoch. Sylvester Stallone mu pôvodne ponúkol hlavnú úlohu už v prvom dieli.

9. V hlavnom meste Belgicka, v Bruseli, má svoju svalnatú sochu.

10. Belgičan sa oženil až päťkrát a má tri deti. S poslednou manželkou bodybuilderkou Gladys Portugues sa vzali ešte v roku 1987. O päť rokov neskôr sa rozviedli aby sa v roku 1999 opäť dali dokopy a svoj vzťah znovu späčatili svadbou. V čase, keď natáčal film Street Fighter v roku 1994 mal románik aj so speváčkou Kylie Minogue. 

 

Zdroj: telkac.sk 

Foto: SITA

Tagy: Jean-Claude van Damme

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov