Kultové filmy v inom šate? V Titanicu, Priateľoch, Twilighte či Avengers mali hrať iní herci

07.02.2019Herci a herečkyDnes je už veľmi ťažké predstaviť si v našich obľúbených filmoch či seriáloch iného herca v hlavnej úlohe. Stačilo však málo a mohlo to byť úplne inak. Titanic, Kapitán Amerika, Priatelia či dokonca Twilight mohli presláviť iných hercov. V niektorých prípadoch to bolo dobré rozhodnutie, v niektorých naozaj smolné. Posúďte sami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Benedict Cumberbatch (Pravá krv, Bill Compton)

Populárny americký upírsky seriál Pravá krv sa teší popularite. Jednu z hlavných úloh si zahral Stephen Moyer. V seriáli sa predstavil ako Bill Compton. Tvorca seriálu Alan Ball mal však pôvodne o Billovi inú predstavu. Podľa jeho slov bolo naozaj ťažké nájsť vhodného herca na túto úlohe. Počas toho, ako hľadal herca, vybral sa do Londýna, kde sa stretol s Benedictom Cumberbatchom. Herec ho uchvátil a Ball chcel, aby hral Comptona. Bohužiaľ, dôvody prečo si v seriáli nezahral, už tvorca neuviedol. 

Tiffani Thiessen (Priatelia, Rachel Green)

Ani Rachel z Priateľov sme nemuseli poznať tak, ako dnes. Tiffani Thiessen, ktorú diváci poznajú napríklad zo seriálu Beverly Hills 90210, sa uchádzala o úlohu Rachel Green. Dokonca sa zúčastnila aj na kamerových skúškach. V tom čase však mala 20 rokov a podľa jej vlastných slov „sa cítila byť príliš mladá“ na túto úlohu, najmä v porovnaní s ostatnými. Nebolo to veľmi šťastné rozhodnutie, keďže Priatelia sú dodnes kultovým seriálom. Úlohu Rachel Green nakoniec dostala vtedy 25-ročná Jennifer Aniston. 

John Krasinski (Kapitán Amerika)

Chris Evans je ako Kapitán America doživotnou súčasťou marvelovského vesmíru. V tejto úlohe sa však mal pôvodne objaviť jeho rodák z Bostonu John Krasinski. Režisér úspešného thrilleru Tiché miesto v rozhovore ešte v roku 2010 prezradil, že mu to prekĺzlo pomedzi prsty. „Môj agent mi zavolal a povedal, že vybrali Chrisa Evansa,“ povedal. „Pamätám si, ako som povedal... Jasné, pozrite sa na neho. On je Kapitán Amerika.“ V ten deň mal plán so svojou manželkou Emily Blunt. .Tá mu navrhlo, nech to zrušia, ale Krasinski chcel oslavovať. „Povedal som jej.. Je to Chris Evans. Samozrejme, že pôjdeme na večeru.“

Matthew McConaughey (Jack, Titanic)

Dnes je Titanic bez Leonarda DiCapria a Kate Winslet nepredstaviteľný. Filmová Rose však v jednej večernej talkshaw prezradila, že DiCaprio nebol jedinou voľbou. „Robila som konkurz s Matthewom McConaugheym. Nie je to divné?“ Nikdy predtým to podľa jej slov nepovedala verejne. Je pravda, že stúdio chcelo do tejto úlohy McConaugheyho, no režisér James Cameron trval na DiCapriovi. Do úlohy Jacka zvažovali aj Macaulaya Culkina a do úlohy Rose Gwyneth Paltrow. V konečnom dôsledku sme všetci radi, že to dopadlo, ako to dopadlo a medzi hlavnými protagonistami vzniklo silné puto. 

Leonardo DiCaprio (Max, Hokus Pokus)

Ešte pred Titanicom prežil DiCaprio celkom úspešné obdobie. Okrem iného dostal ponuku zahrať si v tínedžerskom čarodejníckom filme Hokus Pokus ako Max. Režisér Kenny Ortega však povedal, že bol DiCaprio v tom čase príliš zaneprázdnený. To, ako sa mu ospravedlnil, na neho zanechalo silný dojem. „Je to najúprimnejší a najkoncentrovanejší človek a zároveň také divoké dieťa,“ uviedol. „Cítil sa (DiCaprio, pozn. red.) veľmi trápne. Povedal, že sa cíti na konkurze zle, pretože má záujem ešte o dva ďalšie filmy a v oboch chce hrať a nechce ma zavádzať,“ uviedol Ortega. DiCaprio mal v tom čase 18 rokov. Tie dva filmy boli Čo žerie Gilberta Grapea a Zo života chlapca. Oba z roku 1993. Dobre spravil, Omri Katz dnes nikomu veľmi nič nehovorí. 

Mel Gibson (Odin, Thor)

V ďalšej marvelovke o bohovi Thorovi sa objavil aj Anthony Hopkins. Zahral si Thorovho otca Odina. No aj v tomto prípade mohol Odin vyzerať inak. Pôvodne úlohu totiž ponúkli Melovi Gibsonovi. Túto skutočnosť prezradil Gibson pre The Guardian. Otázka znela jednoducho. Dostali ste niekedy ponuku hrať vo filme o superhrdinoch? „Áno, ale už dávno, mal som hrať Thorovho otca. Ale nevzal som to,“ povedal jasne a stručne. 

Julia Roberts (Annie, Bezsenné noci v Seattli)

Dvojica Meg Ryan a Tom Hanks sa spoločne objavila v niekoľkých snímkach a vytvorili jednu z najlepších filmových dvojíc. Jemné romantické komédie, to bola ich parketa. Viete si predstaviť, že by s Tomom Hanksom vytvorila dvojicu Julia Roberts? Áno, aj to sa mohli stať. „Ponúkli mi úlohe vo filme Bezsenné noci v Seattli, ale nemohla som to prijať. Meg Ryan a Tom Hanks sú spolu absolútne geniálni,“ uviedla Roberts. „Obaja spravili v tom čase to, čo ja s Richardom Gereom v Pretty Woman, viete? Je tu miesto pre každého, nikdy som nebola až taká ambiciózna,“ povedala herečka s tým, že aj keď ako mladšia nedostala úlohu, vždy to každému priala.

Frances Bean Cobain (Bella, Twilight)

Knižná séria Twilight bola jednoznačne lepšia, no až filmová sága spustila skutočné šialenstvo. V hlavnej úlohe sa objavil Robert Pattinson, ktorého diváci predtým registrovali ako Cedrica Diggoryho z Harryho Pottera, a dovtedy neznáma Kristen Stewart. V úlohe Belly jej vytkli najmä kŕčovitý a stále rovnaký výraz tváre. Možno by sa im viac páčila pôvodná voľba. Scenár poslali dcére speváka Kurta Cobaina a Courtney Love. Herečka a speváčka to prezradila v roku 2013. Do úlohy Belly zvažovali tvorcovia Frances Bean Cobain. „Niekto videl jej fotku v novinách a poslal mi skriptá k Twilightu,“ uviedla. Frances mala v tom čase len 13 rokov. Courtney uviedla, že mladučká Frances to odmietla, lebo by jej to vraj zničilo život. 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA, Youtube

Tagy: Benedict Cumberbatch Mel Gibson Leonardo DiCaprio Julia Roberts Jennifer Aniston Chris Evans John Krasinski matthew McConaughey

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov