Hrdinovia aj v skutočnom živote: Tieto hviezdy vo veľkom zachraňujú svet

Angelina Jolie
28.03.2019Herci a herečkyVäčšinu času hrajú niekoho iného a často aj hrdinov, ktorí zachraňujú celý svet. Týchto hercov a herečky však môžeme nazývať hrdinami v aj reálnom živote.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Leonardo DiCaprio

Čo sa týka záchrany sveta, je z hercov nekorunovaným kráľom Leonardo DiCaprio. v roku 1998 založil nadáciu Leonardo DiCaprio Foundation, ktorá sa venuje ochrane najohrozenejších druhov zvierat. Zároveň má miesto v radách niekoľkých organizáciách na záchranu zvierat, vrátane National Resources Defense Council a International Fund For Animal Welfare. Produkuje tiež mnoho mediálnych projektov zameraných na podporu životného prostredia, jedným z nich je napríklad krátky film Water Planet.


Mohlo by vás zaujímať: Kultové páry zo strieborného plátna: VIDEO Ich vzťah bude navždy krásny a intenzívny


Angelina Jolie

Spoločne s Bradom Pittom založila Angelina nadáciu Jolie-Pitt Foundation, ktorá je zameraná na ochranu prírodných zdrojov a zachovanie divej prírody. Herečka je tiež známa kvôli pomoci pri rôznych humanitárnych krízových situáciách.

Tom Cruise

Keď sa Tom Cruise stal v roku 1996 svedkom dopravnej nehody, neváhal, hneď zavolal záchranku. Keďže zranená žena nemala zdravotné poistenie, herec za ňu vyrovnal veľký účet v nemocnici. V tom istom roku stihol zachrániť piatich topiacich sa ľudí, ktorých zbadal zo svojej jachty. Očividne pre Toma Cruisea nie je žiadna misia nemožná.


Mohlo by vás zaujímať: Slávni skorohrdinovia: Týmto hviezdam ušla veľká komiksová úloha len o chlp


Shailene Woodley

Aj mladá herečka má čo ponúknuť spoločnosti. Shailene Woodley je známa svojimi prejavmi o dôležitosti recyklácie a je tiež spoluzakladateľkou organizácie All It Takes. Tá podporuje stredoškolských študentov, aby sa stali zmenou, ktorú chcú na našej planéte vidieť.

Vin Diesel

Skúsenosti z akčných filmov využil v reálnom živote aj Vin Diesel. Keď sa pre ním prevrátilo auto a začalo horieť, neváhal ani chvíľku. Zoskočil z motorky a z horiaceho auta vytiahol dve malé deti. Tomu sa vraví hrdinský výkon.


Mohlo by vás zaujímať: Na svoj vek rozhodne nevyzerajú: Týmto hercom a herečkám by ste ho hádali márne


Alicia Silverstone

Herečka, ktorá mnohých inšpirovala v úlohe Cher Horowitz z filmu Bezmocná, tiež patrí k “zeleným” hollywoodskym celebritám. Je hovorkyňou pre organizáciu PETA a otvorene podporuje mnohé ich kampane. Alicia Silverstone je vegánka a má niekoľko psov. Môžeme ju teda striedavo v boji za zvieratá aj proti klimatickým zmenám.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: SITA/Chris Pizzello/Invision/AP, SITA/Jordan Strauss/Invision/AP, SITA/Evan Agostini/Invision/AP, SITA/AP Photo/Mark Schiefelbein, SITA/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Tagy: Leonardo DiCaprio Tom Cruise Vin Diesel Angelina Jolie Shailene Woodley Alicia Silverstone

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov