Sympaťák z Dallasu a Krok za krokom jubiluje: Detstvo mu zmenila veľká tragédia

17.03.2019Herci a herečkyAmerický herec Patrick Duffy, ktorý dnes 17. marca slávi sedemdesiatiny, je známy z rôznych televíznych produkcií. Preslávil sa najmä ako Bobby Ewing zo seriálu Dallas, ktorý pred rokmi k obrazovkám lákal milióny divákov. Duffy účinkoval tiež napríklad v sitcome Krok za krokom, kde si zahral otca početnej rodiny, alebo v seriáli Báječní a bohatí.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dallas sa v americkej televízii prvýkrát vysielal v roku 1978. Za 13 rokov si sága naftárskeho rodu Ewing z ranča Southfork získala veľkú popularitu, a to aj medzi českými divákmi. V roku 2012 sa potom na obrazovkách objavila dlho očakávaná nová séria seriálu, v ktorej sa úlohy najväčšieho sympaťáka zhostil opäť Duffy. Seriál Dallas si vyslúžil niekoľko ocenení a početné nominácie na Zlaté glóbusy a na ceny Emmy.

Duffy, rodák z Townsend v americkej Montane, si spočiatku privyrábal ako sa dalo, napríklad ako tesár a maliar izieb. Zlom prišiel po tom, čo vyhral konkurz na Bobbyho. V roku 1986 prišiel Duffy o oboch rodičov, ktorí boli zastrelení pri ozbrojenom prepadnutí. "Strašne ma to poznačilo, na druhej strane som si uvedomil, že život musíme chápať ako večný," povedal k tragickej udalosti herec. Od roku 2017 je vdovcom. S manželkou Carlyn, bývalú baletkou, mali dvoch synov. Pod vplyvom svojej ženy konvertoval k budhizmu.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP Photo/Lionel Cironneau, Photo © Lorimar Television

Tagy: Patrick Duffy Dallas Krok za krokom

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov