George Clooney sa postavil proti brunejskému sultánovi: Nespite v jeho hoteloch!

George Clooney
31.03.2019Herci a herečkyAmerický herec George Clooney vyzval na bojkot deviatich hotelov v Spojených štátoch a Európe, ktoré majú väzby na brunejského sultána.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V Bruneji začiatkom budúceho mesiaca začnú platiť prísne zákony, ktoré umožnia trestať bičovaním alebo smrťou ukameňovaním vzťahy medzi ľuďmi rovnakého pohlavia. "Naozaj pomôžeme financovať smrť nevinných občanov?" napísal 57-ročný Clooney tento týždeň na portáli Deadline Hollywood.

"Zakaždým, keď v niektorom z týchto deviatich hotelov prespávame, dohadujeme si schôdzky alebo jeme, strkajú peniaze do vreciek mužov, ktorí sa rozhodli ukameňovať alebo bičovať svojich občanov za to, že sú homosexuáli alebo obvinený z cudzoložstva," uviedol herec.

Sultán Hassanal Bolkiah má plne v rukách výkonnú moc v Bruneji, štátu, pre ktorý je hlavným zdrojom príjmov ropa a zemný plyn. Hotely spomínané Clooneym vlastní Brunei Investment Agency. V Spojených štátoch ide o The Beverly Hills Hotel a Hotel Bel-Air v Los Angeles, v Británii spoločnosti patria hotely The Dorchester a Coworth Park, v Ríme Hotel Eden, v Miláne Hotel Principia di Savoia a v Paríži Le Meurice a Hotel Plaza Athénée.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Photo by Willy Sanjuan/Invision/AP

Tagy: George Clooney Hassanal Bolkiah

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov