Hviezda z Marvelovky v novej snímke: Čierny panter si zahrá prvého afrického samuraja

Chadwick Boseman
12.05.2019Herci a herečkyAmerický herec Chadwick Boseman si pravdepodobne zahrá prvého afrického samuraja Jasukeho, ktorý žil v 16. storočí v Japonsku. Jasuke zrejme pochádzal z Mozambiku a do Japonska ho priviezli ako otroka pre jezuitských misionárov. Príchod pravdepodobne prvého černocha do krajiny upútal pozornosť vojvodcu Odu Nobunagu, ktorý ho neskôr prijal k sebe do služby.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Scenár píše Doug Miro, ktorý je spolutvorcom úspešných sérií Narcos (2015 - 2017) a Narcos: Mexico (2018). Na konkurenčnom projekte o Jasukem, ktorého scenár napísal Stuart C. Paul, pracuje MGM.

"Legenda o Jasukem je jedným z najlepšie strážených tajomstiev v dejinách. Nie je to len akčný film, je to kultúrna udalosť, zmena, a som nadšený, že môžem byť jej súčasťou," komentoval správy 41-ročný Boseman.

Chadwick Aaron Boseman je známy najmä ako T'Challa / Čierny panter z marvelovských komiksoviek Captain America: Občianska vojna (2016), Čierny panter (2018), Avengers: Nekonečná vojna (2018) a Avengers: Endgame (2019). Zahral si aj viaceré skutočné postavy, predstavil sa napríklad ako Jackie Robinson v životopisnej športovej dráme 42: Zrod legendy (2013), James Brown v hudobnej snímke Get On Up - Príbeh Jamesa Browna (2014) alebo Thurgood Marshall v životopisnej dráme Marshall (2017). Účinkoval aj v seriáloch Lincoln Heights (2006 - 2009) alebo Mesto stratených (2010). Najbližšie sa ukáže v akčnom trileri 21 Bridges, ktorý by sa mal dostať do slovenských kín v júli.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/Photo by Evan Agostini/Invision/AP, File

Tagy: Chadwick Boseman

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov