Ruský distribútor vystrihol scény z Rocketmana: Elton John cenzúru ostro skritizoval

David Furnish a Elton John
03.06.2019Herci a herečkyElton John protestuje proti cenzúre snímky Rocketman v Rusku. Ruský distribútor z filmu vystrihol niektoré scény.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Anglický spevák, klavirista a skladateľ Elton John a tvorcovia jeho biografie Rocketman v piatok ostro skritizovali rozhodnutie ruského distribútora scenzurovať niektoré scény z ich nového filmu. V spoločnom stanovisku uviedli, že nevedeli o tom, že počas štvrtkového premietania v Moskve budú z filmu vystrihnuté homosexuálne scény a užívanie drog, čím sa jeho celková dĺžka skrátila o päť minút.

"To, že miestny distribútor vystrihol určité scény a uprel tak divákom možnosť vidieť film ako celok, je smutným odrazom rozdeleného sveta, v akom stále žijeme, ako aj toho, ako vie byť stále kruto odmietavý k láske medzi dvoma ľuďmi," uvádza sa v stanovisku.


Mohlo by vás zaujímať: Dosť bolo špekulácií: TENTO herec si zahrá nového Batmana


Sir Elton Hercules John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej vyše 50-ročnej kariéry predal vyše 300 miliónov kópií nahrávok na celom svete. Je tak jedným z najúspešnejších hudobníkov všetkých čias.

Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy vrátane Grammy Legend Award, päť BRIT Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. V roku 1994 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Rocket Man, Tiny Dancer, Your Song, Candle In The Wind či Saturday Night's Alright For Fighting.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/AP Photo/Frank Augstein, Video: Youtube

Tagy: Rocketman Elton John

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov