Čaká nás strhujúci film o kráľovi rock'n'rollu: FOTO Tento herec si zahrá Elvisa Presleyho

17.07.2019Herci a herečkyV novom životopisnom filme o Elvisovi Presleym, ktorý vzniká pod réžiou austrálskeho filmára Buza Luhrmanna, sa v role kráľa rock'n'rollu predstaví americký herec Austin Butler. Dvadsaťsedemročný Kalifornčan si v zatiaľ nepomenovanej dráme zahrá po boku Toma Hanksa, ktorý stvárni Presleyho manažéra Toma Parkera.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Snímka ponúkne pohľad na Elvisov kariérny vzostup z chudobného speváka na svetovú ikonu, a to práve prostredníctvom komplexného vzťahu medzi interpretom a jeho manažérom. Rola Elvisa Presleyho bola celkom žiadaná. Okrem Butlera s Luhrmannom v rámci konkurzu nakrúcali napríklad americkí herci Ansel Elgort a Miles Teller aj anglický spevák Harry Styles.

Nakrúcanie filmu, za ktorým stoja filmové štúdiá Warner Bros., odštartuje začiatkom budúceho roka v austrálskom Queenslande. Luhrmann je okrem réžie zodpovedný aj za scenár, ktorý napísal s Craigom Pearceom.

"Počas intenzívnych kamerových skúšok, ako aj hudobných a interpretačných kurzov som jednoznačne vedel, že som našiel niekoho, kto bude vedieť zosobniť ducha jednej z najikonickejších postáv hudby," dodal režisér. Elvis Presley zomrel v auguste 1977 vo veku 42 rokov na infarkt a komplikácie spôsobené dlhodobým užívaním liekov.

Austin Butler je známy napríklad ako Sebastian Kydd zo seriálu The Carrie Diaries (2013 - 2014) či Wil Ohmsford z fantasy série Kronika rodu Shannara (2016 - 2017). Účinkoval napríklad aj v seriáloch Zmena je život (2010 - 2011), Zámena (2011 - 2017) alebo Arrow (2012). Zahral si tiež vo filmoch ako Príšerky v podkroví (2009), My Uncle Rafael (2012), Narušitelia (2015), Yoga Hosers(2016) alebo Dude (2018). Slovenskí diváci a diváčky ho môžu cez leto vidieť v kinách vo filmoch Mŕtvi neumierajú a Vtedy v Hollywoode.

Zdroj: SITA  TASR 

Foto: TASR/AP

Tagy: Elvis Presley Austin Butler Tom Thanks

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov