Anna Geislerová sa predstaví ako bývalá prvá dáma: Režisér o nikom inom vôbec neuvažoval

Anna Geislerová
06.10.2019Herci a herečkyČeská herečka Anna Geislerová si zahrá bývalú českú prvú dámu Olgu Havlovú v pripravovanom filme s pracovným názvom Havel.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Do tejto roly sa ju rozhodol obsadiť režisér a scenárista filmu Slávek Horák. "Anna Geislerová bola moja inštinktívna prvá voľba a o nikom inom som ani neuvažoval, iba som dúfal, že so mnou bude chcieť robiť. Prišla mi úplne presná, povahovo aj typovo, zázemím, správaním, životným postojom," povedal Horák pre Českú televíziu.


Mohlo by vás zaujímať: Vo svojej rodine mala vždy oporu: Detstvo bolo ťažké, šikana je dnes ešte horšia!


Bývalého českého a československého prezidenta si vo filme zahrá Viktor Dvořák. Horák dopredu upozorňuje, že aj keď vo filme budú vystupovať skutočné postavy, pôjde o dramatizáciu, nie dokumentárny film. "Dúfam, že to pamätníci pochopia a budú reagovať na film ako na samostatné autorské dielo. Hraný film nie je dokument ani rekonštrukcia historických udalostí," povedal Horák.

Anna Geislerová je jednou z najobsadzovanejších českých herečiek, hlavné či výrazné roly si zahrala okrem iného vo filmoch Requiem pro panenku (1991), Jízda (1994), Výchova dívek v Čechách (1997), Návrat idiota (1999), Kytice (2000), Želary (2003), Štěstí (2005), Kráska v nesnázích (2006), Medvídek (2007), Občanský průkaz (2010), Nevinnost (2011), Čtyři slunce (2012), Líbánky (2013), Anthropoid či Polednice (obe 2016).

Zdroj: SITA 

Foto: Profimedia

Tagy: Anna Geislerová Havel

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov