V trojici im to ide lepšie: Tim Burton dáva svojich obľúbencov skoro všade

Tim Burton, Helena Bonham Carter, Johnny Depp
07.11.2019Herci a herečkyNie je žiadnou novinkou, že režiséri majú v hereckých radoch svojich obľúbencov, ktorých najčastejšie obsadzujú do svojich filmov. Tak vznikla aj mnohými filmami otestovaná trojica Tim Burton, Helena Bonham Carter a Johnny Depp.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nezáleží na tom, či ide o hraný alebo animovaný film, či je to film pre deti alebo dospelých. Ak siahnete po snímke od fantastického Tima Burtona, je vysoko pravdepodobné, že v ňom narazíte na Johnnyho Deppa alebo Helenu Bonham Carter, pravdepodobne oblečených v niečom podivnom. Toto platí špeciálne o Deppovi, ktorý má na konte o niečo viac projektov fungujúcich pod taktovkou Tima Burtona. V každom prípade však obaja zohrávajú dôležitú úlohu v tých najbláznivejších snímkach.


Mohlo by vás zaujímať: Šialená a geniálna: Helena Bonham Carter a jej najlepšie filmové postavy


Nie je sa čomu čudovať, veď obaja majú hereckého talentu na rozdávanie a sú použiteľní na naozaj rôznorodé úlohy. A potom je tu tá chémia - filmová a tiež v súkromnom živote. Aj mimo kamier sú dobrými priateľmi a dokonca Tim Burton a Helena Bonham Carter tvorili dlhú dobu pomerne stabilný pár.

Mŕtva nevesta Tima Burtona (2005)

Prvým filmovým počinom tejto trojice bol animák Mŕtva nevesta Tima Burtona. Johnny Depp je hlasom mladého Viktora, ktorý je vtiahnutý do podzemia, aby sa oženil s tajomnou mŕtvou nevestou, ktorej hlas prepožičala zase Helena Bonham Carter. Scenár snímky je založený na ruskej ľudovej rozprávke z 19. storočia a snímka si vyslúžila aj nomináciu na Oscara.


Mohlo by vás zaujímať: Čiernobiela kvalita, ktorú musíte vidieť: Tieto filmy farby nepotrebujú


Charlie a továreň na čokoládu (2005)

Naša trojica ovládla aj populárny detský príbeh Charlie a továreň na čokoládu. Kým Helena stvárnila normálnu postavu - Charlieho mamu, Depp sa obliekol do postavy Willyho Wonku. Režisér pritom upustil od pôvodného Wonkovho vzhľadu a Deppa navliekol do tmavších farieb, aby zachoval tajomnosť postavy. Opäť sa však predstavil ako podivín a že mu to v takých rolách sedí!

Sweeney Todd: Diabolský holíč z Fleet Street (2007)

Ani hororový muzikál im nerobil problémy. Johnny Depp v úlohe vražedného holiča Sweeneyho Todda sa stretne v Londýne s pani Nellie Lovett a spoločne vytvoria úspešný biznis. On sa v prestrojení za holiča s pomocou ostrej britvy zbavuje svojich nepriateľov a ona pečie koláče plnené mäsom… Film mal pôvodne režírovať Sam Mendes a hlavnú úlohu si mal zahrať Russell Crowe. Ale to by už bol asi úplne iný film. 

Alica v krajine zázrakov (2010) a Alica v krajine za zrkadlom (2016)

Helena Bonham Carter si v rozprávkovom príbehu strihla úlohu Srdcovej kráľovnej  a Johnny Depp zase úlohu bláznivého Klobúčnika. Svoje postavy zvládli naozaj bravúrne, a tak sa objavili aj v pokračovaní z roku 2016.


Mohlo by vás zaujímať: FOTO Títo herci zastavili čas a zahrali si výrazne mladšie postavy: 49-ročný v úlohe chlapčeka!


Temné tiene (2012)

Filmový počin Temné tiene diváci buď zbožňujú, ale neznášajú. Rozhodne nič medzi tým. Johnny Depp si zahral hlavnú postavu, Barnabasa Collinsa, pričom o tomto projekte sa s Burtonon bavil už pri natáčaní Sweeneyho Todda. Zaujímavosťou je, že ide už o druhý film, v ktorom Deppova postava zabila postavu, ktorú stvárnila Helena Bonham Carter.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: SITA/Joel Ryan/PA via AP, SITA/Jon Furniss Photography/Invision/AP, Disney, Video: Youtube

Tagy: Helena Bonham Carter Tim Burton Johnny Depp

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov