Jedna úloha a hneď oscarová nominácia: Týmto hercom sa to podarilo filmovou prvotinou

05.02.2020Herci a herečkyVyslúžiť si nomináciu na Oscara je jednou z najväčších pôct, aké sa môžu hercom dostať. Kým mnohí strávia takmer celú kariéru úsilím ju získať, týmto sa to podarilo až neuveriteľne skoro - hneď po ich prvom filme. A v niektorých prípadoch to neostalo len pri nominácii.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Lupita Nyong’o

Fantastická Lupita Nyong’o rozbehla svoju filmovú kariéru vďaka nezabudnuteľnej oscarovej dráme 12 rokov otrokom. Herečka vo filme stvárnila mladú otrokyňu Patsey, ktorá bola vystavená brutalite od otrokára Edwina Eppsa a jeho žiarlivej manželky. Za neskutočný výkon si vyslúžila nomináciu za najlepšiu herečku vo všetkých hlavných oceneniach. Nakoniec skončila tak, že porazila všetky ostatné nominované vo svojej kategórii.


Mohlo by vás zaujímať: Miluješ fantasy filmy? TOTO sú najlepšie série, aké kedy vznikli


Quvenzhane Wallis

Quvenzhane Wallis sa už ako deväťročná stala najmladšou herečkou, ktorá kedy získala nomináciu za najlepšiu herečku. Získala ju úplne zaslúžene za hlavnú postavu Hushpuppy vo filme Divoké bytosti južných krajín.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Otrasné a zbytočné: Tieto pokračovania skvelých filmov radšej nemali vzniknúť


Gabourey Sidibe

Herečka debutovala v hlavnej úlohe vo filme Precious, ktorý bol adaptáciou románu Push od Sapphire. Stvárnila v ňom 16-ročnú Clairecee “Precious” Jones, ktorá bola sexuálnou obeťou zneužívania od oboch rodičov a mala dve deti ako výsledok znásilňovania jej otcom. Práve za túto úlohu si vyslúžila hneď niekoľko nominácií.

Edward Norton

Edwart Norton prvýkrát upútal pozornosť divákov svojou debutovou filmovou úlohou v súdnej dráme Prvotný strach. V nej si zahral Aarona Stamplera - chlapca, ktorý bol obvinený z vraždy katolíckeho arcibiskupa. Táto úloha mu priniesla nomináciu na Oscara. O dva roky neskôr získal nomináciu pre najlepšieho herca za ďalšiu svoju úlohu.


Mohlo by vás zaujímať: Dokonalá kamufláž: VIDEO Vo filme hrali tínedžerov, no v skutočnosti mali takmer tridsať!


Anna Paquin

Hviezda seriálu True Blood získala svoju prvú oscarovú nomináciu vo veku 11 rokov. Išlo o vedľajšiu úlohu v kritikmi zbožňovanom filme Piano z roku 1993, v ktorom stvárnila dcéru nemého klaviristu. Herečka si nakoniec odniesla aj zlatú sošku, čím sa stala druhou najmladšou držiteľkou Oscara.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: hollywoodreporter.com, SITA/Ettore Ferrari/ANSA via AP, SITA/Jordan Strauss/Invision/AP, SITA/John Salangsang/Invision/AP, SITA/John Shearer/Invision/AP

Tagy: Lupita Nyong’o Edward Norton Anna Paquin Gabourey Sidibe Quvenzhane Wallis

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov