Obrovské sklamanie fešáka Clooneyho! Robí reklamu pre spoločnosť, kde pracujú deti: Firma sa bráni

27.02.2020Herci a herečkyAmerický herec George Clooney je prekvapený a smutný zo správ, že na výrobe kávových kapsúl, ktoré propaguje, sa na guatemalských plantážach podieľajú i deti. Držiteľ Oscara to dnes uviedol vo vyhlásení, o ktorom informovala nadácia Thomas Reuters. Spoločnosť Nespresso, ktorej je Clooney reklamnou tvárou, uviedla, že kávu získava eticky a že obvinenia nechá prešetriť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Clooney svojim vyhlásením reagoval na investigatívnu reportáž, ktorú britská stanica Channel 4 News odvysiela budúci týždeň. Jej novinári uvádzajú, že na šiestich kávových plantážach v Guatemale, z ktorých Nespresso odoberá kávu pre svoje kapsule, pracujú aj detskí robotníci.

Herec, ktorý si ako dieťa zarábal letnými brigádami v tabakovej továrni, si je vraj „jedinečne vedomý komplexného problému poľnohospodárstva a detskej práce“. Vedenie spoločnosti Nespresso, ktorá je súčasťou skupiny Nestlé, uviedlo, že získava kávové bôby eticky a obvinenia vznesené britskou televíznou stanicou preveruje.

„Okamžite sme zastavili nákupy kávy zo všetkých fariem v regióne a neobnovíme nákupy, než budeme schopní vec vyšetriť a uistiť sa, že sa detská práca nevyužíva,“ uviedol šéf spoločnosti Nespresso Guillaume Le Cunff.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Alastair Grant

Tagy: George Clooney

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov