Spoločenstvo prsteňa po rokoch: FOTO Ako sa zmenil Frodo a jeho priatelia?

12.03.2020Herci a herečkyPán prsteňov sa stal obrovským fenoménom - knižným aj filmovým. Dnes sa dokonca pracuje aj na seriálovej verzii. Vráťme sa ale ešte na chvíľku k hercom, ktorí sa odhodlane vybrali na náročnú cestu. Čo robia herci zo Spoločenstva prsteňa dnes?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Legolas (Orlando Bloom)

Kým pred prvou časťou trilógie bol Orlando Bloom ešte pomerne neznámym hercom, dnes je hviezdou svetového formátu. Okrem Pána prsteňov mu slávu priniesla hlavná úloha v Pirátoch z Karibiku.


Mohlo by vás zaujímať: Orlando Bloom a Katy Perry čakajú prvé dieťa: VIDEO Aha, ako originálne to oznámili


Gandalf (Ian McKellen)

Svetoznáma postava Gandalfa bola síce obrovská, no Ian Mckellen stvárnil aj mnoho ďalších zaujímavých filmových postáv. Tento rok oslávi 80 rokov života, teda úloh stihol pozbierať naozaj dosť. Zahral si okrem iného démonického Magneta v X-Menoch, vo filmoch Hviezdny prach, Zlatý kompas, Rasputin, Kráska a zviera… K postave Gandalfa sa vrátil aj v sérii Hobit.

Aragorn (Viggo Mortensen)

Viggo Mortensen sa angažuje aj v mnohých nehereckých aktivitách - je umelec, básnik, fotograf i hudobník. Dokonca založil vydavateľstvo a vydáva diela menej známych spisovateľov. Dokonalá vražda, Dejiny násilia, Toto je náš svet či Zelená kniha. To je len pár z obrovského množstva filmov, v ktorých si zahral.


Mohlo by vás zaujímať: Zabudnite na Hermionu! Slávna herečka žne úspechy v herectve aj v móde... Ako to má so vzťahmi?


Samwise Gamgee (Sean Astin)

Predstaviteľ Sama síce pokračoval vo svojej hereckej kariére aj po skončení Pána prsteňov, no rozhodne najznámejšou zostala preňho úloha hobita.

Boromir (Sean Bean)

Sean Bean je známy predovšetkým tým, že jeho postavy vo filme skoro vždy zomrú. Inak tomu nebolo ani v prípade Boromira z Pána prsteňov či momentálne oveľa známejšej postavy Neda Starka z Hry o tróny. Keď už zomrel 23. raz, prezradil, že mu to prekáža a rovnako sú tým otrávení aj jeho fanúšikovia. Dokonca rozbehli na internete kampaň s hashtagom #DontKillSeanBean.

Gimli (John Rhys-Davies)

Pedagóg a herec John Rhys-Davies rozhodne nepatrí k tým, ktorých preslávila len úloha v Pánovi prsteňov. Už pred trilógiou a tiež po jej skončení. Zahral si napríklad vo fantasy dráme The Lost World, vo filmoch Indiana Jones, Denník princeznej a mnohých ďalších.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Otrasné a zbytočné: Tieto pokračovania skvelých filmov radšej nemali vzniknúť


Merrie (Dominic Monaghan)

Dominic Monaghan okrem toho, že si zahral člena spoločenstva prsteňa, sa podieľal aj na tvorbe scenára k tejto trilógii.

Pipin (Billy Boyd)

Škótsky herec, ktorý v trilógii stvárnil Pipina, je zodpovedný aj za niekoľko piesní, ktoré vo filmoch zazneli.

Frodo Bublík (Elijah Wood)

Samozrejme, nesmie chýbať ani Frodo - hlavná postava celej trilógie, ktorého stvárnil Elijah Wood. Vo filmovom priemysle sa objavuje aj po populárnej fantasy sérii - zahral si v niekoľkých filmoch a nadaboval aj pár animovaných postavičiek. Pre mnohých však aj napriek tomu navždy zostane Frodom.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: ČSFD

Tagy: Elijah Wood Ian McKellen Orlando Bloom Pán prsteňov Dominic Monaghan Billy Boyd

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov