Smutná správa z Británie: Zomrela herečka, ktorú preslávila postava Pussy Galore

Sean Connery a Honor Blackmanová
06.04.2020Herci a herečkyVo veku 94 rokov zomrela v pondelok Honor Blackmanová, britská herečka, ktorá sa preslávila najmä rolou Bondovho dievčaťa Pussy Galore vo filme Goldfinger z roku 1964, ako aj postavou Cathy Galeovej v seriáli The Avengers (Pomstitelia).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako s odvolaním sa na príbuzných informovala britská rozhlasová stanica BBC, Blackmanová zomrela prirodzenou smrťou vo svojom dome v meste Lewes v grófstve East Sussex. Bondovka Goldfinger, kde hrala po boku Seana Conneryho, je hodnotená ako jeden z najlepších filmov celej série. Blackmanová bola o päť rokov staršia ako Connery a bola považovaná za najstaršiu herečku, aká kedy hrala na Bond girl.

Za svoju viac ako 60 rokov trvajúcu kariéru Blackmanová hrala v 60 filmoch a televíznych seriáloch. Jej hviezdnym obdobím boli 60. roky, keď si zahrala v spomínanej bondovke. V druhej polovici 60. rokov účinkovala aj v zahraničných filmoch, pričom spolupracovala so Simone Signoretovou, Jean Sebergovou, Brigitte Bardotovou či Deanom Martinom.

V 70. rokoch jej sláva postupna pohasínala a vo filmoch sa jej ušli čoraz menšie roly. Zahrala si však s Charlesom Bronsonom, Christopherom Leem i mladou Natassjou Kinskou. K jej úspešnej kariére patrili aj divadelné roly v produkciách ako Zvuk hudby, My Fair Lady a Kabaret.

Zdroj: TASR 

Foto: SITA/AP Photo, Video: Youtube

Tagy: Honor Blackmanová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov