Tvrdá rana pre Weinsteina: Škandály, väzenie, koronavírus a teraz... Ďalšie obvinenie!

Harvey Weinstein
12.04.2020Herci a herečkyProkuratúra v meste Los Angeles v americkom štáte Kalifornia vzniesla proti bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi nové obvinenie v súvislosti so sexuálnym násilím, informovala v sobotu agentúra AP.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Obvinenie bolo vznesené v spojitosti so sexuálnym útokom na ženu, ktorého sa Weinstein údajne dopustil v máji 2010 v kalifornskom meste Beverly Hills. Weinstein už v Los Angeles čelí dvom obvineniam zo znásilnenia a sexuálneho násilia.

Dohady o láske s hercom Bradleym Cooperom nevyšli: Lady Gaga priznala, že bola nešťastná

Súd v New Yorku bývalého producenta 11. marca odsúdil na trest odňatia slobody na 23 rokov za sexuálny útok a znásilnenie. Porota ho koncom februára uznala za vinného zo sexuálneho útoku voči bývalej asistentke produkcie Mimi Haleyiovej v roku 2006 a zo znásilnenia herečky Jessicy Mannovej v roku 2013.

Weinsteinovi v prípade usvedčenia zo všetkých obvinení v Los Angeles hrozí ďalší trest odňatia slobody v dĺžke 29 rokov, uvádza agentúra AFP. Weinstein mal v marci pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2. Bývalého producenta obvinilo v posledných rokoch zo sexuálnych útokov viac ako 80 žien, medzi nimi hviezdy ako Angelina Jolieová, Ashley Juddová, Uma Thurmanová a Salma Hayeková.

Zdroj: TASR 

Foto: SITA/AP Photo/John Minchillo

Tagy: Harvey Weinstein sexuálne násilie obvinenie producent

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov