Legendárna kráska, ktorá sa nikdy do sobáša nehrnula: Mala byť prvou Bond girl, rozhodlo poprsie

Julie Christie
13.04.2020Herci a herečkyDetstvo spojené s čajovou plantážou, štúdium v kláštornej škole či vystupovanie na striebornom plátne i na doskách, čo znamenajú svet, a tiež charitatívna činnosť - to všetko sa spája s britskou herečkou Juliou Christie. Popová ikona Londýna 60. rokov sa narodila 14. apríla 1940.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Britská kráska sa narodila do rodiny majiteľa čajovníkovej plantáže a maliarky v Britskej Indii, v šiestich rokoch rodina presídlila do Londýna. Pred kamerou Christie debutovala vo filme The Fast Lady (1962). Jej meno bolo tiež skloňované pri hľadaní adeptiek na stvárnenie prvej Bond girl v snímke Dr. No (1962), prednosť však dostala švajčiarska herečka Ursula Andressová, podľa producentov hlavne kvôli väčšiemu poprsiu.

Christie si zahrala hlavné úlohy vo filmoch Doktor Živago režiséra Davida Leana alebo 451 stupňov Fahrenheita Françoise Truffauta. Najznámejšie boli však jej role vo filmoch Johna Schlesingera Ďaleko od hlučného davu a Darling, za ktorý dostala v roku 1965 Oscara. Na pozlátenú sošku udeľovanú americkou filmovou akadémiou bola nominovaná celkom štyrikrát, naposledy v roku 2007 za vedľajšiu ženskú úlohu ženy trpiacej Alzheimerovou chorobou v dráme Ďaleko od nej.

V 80. rokoch sa Christie objavovala vo filme len sporadicky. Väčšinu času venovala kampaniam proti jadrovému odpadu a boju proti týraniu zvierat. V minulosti prežila sedemročný milostný románik so ženským idolom a hereckým kolegom Warrenom Beattym. Do sobáša sa jej ale nikdy príliš nechcelo. Vydala sa až v roku 2007, kedy sa jej manželom stal po takmer tridsaťročnej známosti novinár britského denníka The Guardian Duncan Campbell.

Zdroj: ČTK 

Foto: Photo © Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Tagy: Julia Christie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov