Hviezda marveloviek vyzýva ľudí: Pandémia KORONAVÍRUSU ešte neskončila! Noste rúška

27.06.2020Herci a herečkyKoronavírus ešte stále sužuje svet. Aj keď sa opatrenia uvoľňujú a voľnejšia je aj politika na hraniciach, odborníci začínajú hovoriť o druhej vlne. Platí to aj v Spojených štátoch. Na povinnosť dodržiavať hygienické opatrenia a nosiť rúška upozornil aj predstaviteľ Hulka Mark Ruffalo.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Spojené štáty zaznamenali koncom týždňa najvyšší nárast za deň od konca apríla. V odborných kruhoch sa začína skloňovať druhá vlna, a preto by sme mali byť stále obozretní a dodržiavať hygienické odporúčania a opatrenia. 


Mohlo by vás zaujímať: Celebrity v KORONAkaranténe: Šialené! Hanksova žena rapuje, Ellen vyvoláva ľuďom a Hopkins hrá pre mačku


Ešte nie je čas zložiť si rúška

Práve na to upozornil aj herec Mark Ruffalo, ktorého poznajú diváci z mnohých filmov a preslávil sa aj ako hrdina Marvelu Hulk. „Takže ľudia, je mi to ľúto, ale naozaj ešte nie je čas zložiť si rúška,“ napísal na Instagrame. Na jeho post vtipne zareagovala kolegyňa a herečka Kerry Washington. „Dokonca aj HULK musí nosiť masku!“ napísala. 

Spojené štáty potvrdili vo štvrtok 37 077 nových prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19, čo je najvyšší denný nárast prípadov v krajine za jeden deň od konca apríla. Vyplýva to z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa, o ktorých informovala v piatok televízia CNN. Doposiaľ najvyšší počet (36 291) prípadov infekcie zaregistrovali v USA 24. apríla.

Spojené štáty evidujú už viac ako 2,4 milióna potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom a viac ako 124.000 úmrtí na chorobu COVID-19, ktorú tento vírus spôsobuje. V oboch ukazovateľoch sú to najvyššie počty spomedzi všetkých krajín sveta.

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Willy Sanjuan/Invision, Instagram

Tagy: Mark Ruffalo Hulk Avengers koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov