V Hollywoode sa môže natáčať, no má to háčik! Hanks otvorene: Nikto nevie, kedy začneme

02.07.2020Herci a herečkyV Hollywoode v súčasnosti nikto nevie, kedy sa obnoví filmová produkcia, ktorú pred niekoľkými mesiacmi zastavila pandémia choroby Covid-19. Podľa agentúry AFP to vyhlásil herec Tom Hanks, ktorý sa sám koronavírusom tento rok v marci nakazil.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Štát Kalifornia síce v júni povolil obnoviť natáčanie, produkcia v Hollywoode však zatiaľ stojí. Podľa časopisu Variety totiž najprv musia odborové zväzy, zastupujúce členov filmových štábov, hercov či režisérov, nájsť zhodu ohľadom nových bezpečnostných pravidiel, ktorými sa bude riadiť prevádzka pri natáčaní.


Mohlo by vás zaujímať: Oscarový herec pomôže pri výskume lieku na KORONAVÍRUS: Volajte to Hanks-cína!


Ten čas príde, no nevieme kedy

„Vôbec netuším, kedy pôjdem zas do práce. Nikto nevie, kedy zas pôjde do práce,“ povedal oscarový herec Hanks, známy napríklad zo snímok Forrest Gump či Philadelphia. „Ten čas príde. Len jednoducho nevieme kedy,“ dodal. Stále je podľa neho nutné vyriešiť napríklad otázky ohľadom právnej zodpovednosti v prípade nakazenia pracovníkov pri natáčaní a nájsť spôsob, ako zamedziť šíreniu nákazy v štúdiách, kde sa v uzavretých priestoroch pohybuje veľké množstvo ľudí.

Situáciu ešte komplikuje nový rozmach nákazy v mnohých amerických štátoch vrátane Kalifornie. Okres Los Angeles v pondelok zaznamenal rekordný denný počet infikovaných od začiatku pandémie, starosta mesta Eric Garcetti preto pozastavil znovuotváranie množstva podnikov, vrátane kín.

Niekoľko filmov zrejme dostane zelenú

Podľa Variety sa zrejme znovu začne ako na prvých pracovať na filmoch produkovaných americkými štúdiami, ktoré sa natáčajú v zahraničí. Spoločnosť Disney napríklad natáča na Novom Zélande pokračovanie kasového trháku Avatar, no zatiaľ nie je jasné, kedy obnoví produkciu. Už v septembri by mohlo začať nakrúcanie nového dielu série Mission: Impossible v Taliansku, v Británii sa majú už cez prázdniny obnoviť práce na ďalšom filme zo sveta komiksového hrdinu Batmana alebo pokračovanie Malej morskej víly.

Tom Hanks prekonal koronavírus

Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová sa nakazili koronavírusom v Austrálii, kde herec nakrúcal film o Elvisovi Presleym. Obaja podľa Hanksovho vyjadrenia zápasili asi desať dní s nepríjemnými symptómami Covidu-19, choroba ich však neohrozila na živote. Koronavírus tiež silne poznamenal preslávené americké nočné relácie známych komikov, ako napríklad show Conana O'Briena či Jimmyho Kimmela.

Kvôli reštrikciám sa nemôžu natáčať tradične pred živým publikom a väčšina produkčných spoločností pochybuje, že by sa relácie mohli vrátiť k obvyklému formátu pred koncom tohto roka. Aj napriek snahe čo najrýchlejšie naštartovať ekonomiku, zasiahnutú spoločenskými obmedzeniami, sa tak Hollywood v dohľadnej dobe zrejme nevráti k normálnej prevádzke, kým filmový biznis nepríde s bezpečnostnými regulami, ktoré mu umožnia fungovať v značne neistom prostredí globálnej pandémie.

Zdroj: ČTK 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Jordan Strauss/Invision

Tagy: Hollywood Tom Hanks koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov