Sexica Courtney z Dva a pol chlapa: Playmate a najhoršia herečka roka zbalila aj slávneho herca

Jenny McCarthy
28.07.2020Herci a herečkyObjavila sa iba v pár epizódach Dva a pol chlapa, ale zanechala naozaj silný dojem. Priblížime vám, kto je v reálnom živote Jenny McCarthyová, predstaviteľka prsnatej sexice, ktorá taktiež skončila v Charlieho posteli - ale iba tej seriálovej.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pochádza z katolíckej rodiny írskeho pôvodu. Po konci strednej školy sa rozhodla študovať na Southern Illinois University odbor ošetrovateľstvo. Lenže štúdium bolo potrebné z niečoho platiť, a tak sa rozhodla poslať svoje fotografie do chicagskej kancelárie časopisu Playboy. Nebolo až takým prekvapením, že získala ocenenie dievča mesiaca október 1993 a dokonca bola zvolená aj za Playmate roka. To ju nasmerovalo aj k natočeniu videa pre Playboy.

Fotky pre Playboy spôsobili pobúrenie

Sám veľký Hugh Hefner ju opísal ako dievča, ktoré silno dbá na katolícku vieru. Pikantné fotky však v jej katolíckej štvrti spôsobili pohoršenie a ich dom bol kvôli tomu niekoľkokrát obhádzaný vajcami. Dokonca aj jej sestry boli kvôli tomu šikanované na škole. 

Práca pre pánsky časopis jej však cestu do Hollywoodu nevydláždila a o svoje miesto musela poriadne zabojovať. Všetko zmenilo až spolumoderovanie relácie Singled Out. Stala sa populárnou a televízia jej ponúkla vlastnú show, ktorá ale úspech nemala. Filmového debutu sa dočkala vo filme Čo robiť v Denveri, keď je človek mŕtvy z roku 1995.

Ona bola najhoršia herečka, exmanžel najhorší režisér

Prvú väčšiu úlohu dostala až o tri roky neskôr vo filme BASEketball a neskôr hrala aj v snímach Diamonds (1999), Scream 3 (2000), The Perfect You (2002), Scary Movie 3 (2003). Mimochodom, herečkou je aj jej sesternica Melissa McCarthy. 

V roku 2005 si zahrala hlavnú úlohu vo filme Dirty Love. Bol to však totálny prepadák a Jenny McCarthyová si vyslúžila získala ocenenie Zlatá malina 2006 pre najhoršiu herečku. Film ovládol aj kategóriu najhorší scenár a jej vtedajší manžel John Asher dostal "ocenenie" pre najhoršieho režiséra. 

Jenny účinkovala aj v známych snímkach John Tucker musí zomrieť (2006) a Bodyguard proti svojej vôli (2008). Okrem toho si strihla aj menšie úlohy v seriáloch Pobrežná hliadka, Kutil Tim, Čarodejnice, Volajú ma Earl, Chuck a slovenskí diváci si ju určite pamätajú z Dva a pol chlapa, kde stvárnila sexy milenku Charlieho Harpera (Charlie Sheen) a následne aj Waldena Schmidta (Ashton Kutcher).

Popritom naďalej pracovala aj pre Playboy nielen ako modelka, ale aj v iných úlohách. V januári 2005 sa objavila na obálke časopisu v tzv. leopardovej koži v napodobenine firemného obleku so zajačími ušami.

Po jej boku sa objavil aj Jim Carrey

V rokoch 1999 až 2005 bola vydatá za spomínaného režiséra a herca Johna Mallory Ashera. Spolu majú syna Evana Josepha, ktorý trpí autizmom. Aj kvôli jeho diagnóze sa venuje písaniu kníh o rodičovstve a autizme. Jej priateľom bol aj hviezdny herec Jim Carrey, s ktorým mala vzťah do roku 2010. O štyri roky neskôr sa vydala za ďalšieho hereckého kolegu Donnieho Wahlberga, s ktorým tvorí pár až do súčasnosti. 

Zdroj: telkáč 

Foto: SITA/Photo by Chris Pizzello/Invision/AP, Video: Youtube

Tagy: Dva a pol chlapa Jenny McCarthyová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov