To je šialené! Týchto 6 herečiek si ľahko zameníte, vyzerajú ako tá istá osoba: FOTO ako dôkaz

02.09.2020Herci a herečkyNie je ničím novým, že rozmanitosť a široké zastúpenie nie je mierne povedané silnou stránkou Hollywoodu. Usvedčuje ho z toho aj príspevok na Twitteri, ktorý zobrazuje šesť rôznych herečiek, ktoré sú si takmer "na vlas" podobné. Veď posúďte sami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Virálny tweet uverejnený v auguste upriamil pozornosť verejnosti na šesť herečiek, ktoré je pre niektorých takmer nemožné rozoznať. Ide o krásne blondínky, ktoré prerazili v Hollywoode a niekto by si tiež mohol myslieť, že je to tá istá osoba, len zachytená v iných úrovniach života či rolách.

Predmetný tweet vytvorila používateľka Shereen Shafi, ktorá sa k tomu inšpirovala po zhliadnutí seriálu Sexuálna výchova na Netflixe, v ktorej hrá Emma Mackey (dolný stredný obrázok). Aj keď diskurz dvojníkov Margot Robbie nie je úplne nový, táto kolekcia fotografií je jedna z najdôkladnejších a získala už si vyše 156-tisíc "páči sa mi to".

Shafi pre portál indy100 opísala fakt, ako veľa máme na obrazovke podobne vyzerajúcich blond žien a rozmanitosť tak v mnohých ohľadoch stále chýba. "Nechcem samozrejme znížiť jedinečný talent žiadnej z týchto herečiek. Ale som žena juhoázijského pôvodu a zriedka sa vidím vôbec zastúpená, najmä v amerických médiách - a dokonca aj vtedy musíme často zapadnúť do konkrétnej „formy“," opísala jej pohľad na vec Shafi, ktorá neskôr po rôznych debatách repostla príspevok, kde doplnila mená všetkých zobrazených hollywoodskych herečiek, aby všetkým dokázala, že ide o šesť rôznych osôb. 

Aj keď sú takmer rovnaké, každá zanechala u divákov jedinečnú stopu

​Americká herečka a modelka Jaime King (41) začala s hereckou kariérou v roku 1998. Jej prvá veľká rola bola v Pearl Harbor (2001) a jej hlavná filmová rola bola vo filme Nepriestreľný mních (2003). Odvtedy sa objavila v ďalších filmoch ako Sin City (2005) alebo Krvavý Valentín (2009) a od roku 2011 do roku 2015 účinkovala v televíznom seriáli Doktorka Zoe.

Austrálsku herečku a producentku Margot Robbie (30) v roku 2017 časopis Time zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete a v roku 2019 sa zaradila medzi najlepšie platené herečky na svete. Divákom sa do myslí zapísala hlavne rolou Jane Porter v Legende o Tarzanovi (2017), Harley Queen v Jednotke samovrahov (2016), či s filmom Ja, Tonya (2017).

Americká herečka Faith Ford (55) je známa pre jej úlohy Corky Sherwood v komédii Murphy Brown a Hope Shanowski v sitcome Hope & Faith. Zahrala si v nie práve vydarenej piatej časti o Bethovenovi a blysla aj v komédii Maturitný ples (2011).

Austrálska herečka modelka Samara Weaving (28) sa v Amerike dostala do povedomia rolou vo filme Ash vs Evil Dead (2015), v komediálnom seriáli SMILF, či vo filme Nevesta na zabitie z minulého roku. Najnovšie hviezdi v seriáli Hollywood (2020).

Francúzsko-britská herečka Emma Mackey (24) patrí medzi nováčikov na hereckej scéne. Mackey hrá v komediálnom dramatickom seriáli na Netflixe Sexuálna výchova. V máji 2020 oznámili, že Mackey stvárni spisovateľku Emily Brontëovú v životopisnom filme, ktorý sa zameria na jej raný život.

Americká herečka a modelka Jaime Pressly bola hviezdou úspešného seriálu stanice NBC My Name Is Earl, za ktorý bola v júni 2006 nominovaná na cenu Emmy. Aktuálne hviezdi v seriáli Mama. 

Autor: © Zoznam/mcul

Foto: SITA/Richard Shotwell/Invision/AP, TASR/Photo by Jordan Strauss/Invision/AP, Photo © 2005 Walt Disney Pictures, Photo © Netflix / John Hall, SITA/AP Photo/Chris Carlson, Twitter/Shereen

Tagy: Margot Robbie Jaime King Jaime Pressly

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov