Drozdajka Jennifer Lawrence: Zaplatili jej menej ako iným!

Jennifer Lawrence
15.12.2014Herci a herečkyAmerické herečky Jennifer Lawrence a Amy Adams dostali za účinkovanie vo filme Špinavý trik (2013) údajne nižší podiel zo zisku ako ich mužskí kolegovia. Vyplýva to z e-mailovej komunikácie, ktorá v novembri po útoku hackerov unikla zo serverov Sony Pictures.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako uvádza portál The Daily Beast, kým herci Christian Bale, Bradley Cooper a Jeremy Renner a tiež režisér snímky David O. Russell získali podiely zo zisku vo výške deväť percent, obe herečky mali o dva percentuálne body menej. Podľa komunikácie medzi predstaviteľmi spoločností Columbia Pictures a Sony Pictures Entertainment pôvodne existoval rozdiel aj medzi Lawrence a Adams, tvorcovia snímky sa však rozhodli dorovnať výšku podielu u Lawrence z piatich na konečných sedem percent.


Nevera v Hollywoode: Celebrity, ktorým partneri nasadili parohy


Dvadsaťštyriročná Jennifer Lawrence začínala kariéru v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Celosvetovo známou sa však stala až v roku 2012 ako Katniss Everdeen z adaptácie dobrodružnej trilógie Hry o život. Postapokalyptickú hrdinku si zahrala aj v pokračovaní s názvom Hry o život: Skúška ohňom (2013) a dvojdielnej adaptácii záverečnej knihy série s podtitulom Drozdajka, ktorej prvá časť sa do kín dostala v novembri a príbeh sa uzavrie o rok neskôr.


Milovníci filmov rozhodli: Toto sú naj sci-fi snímky histórie


Vlani získala Oscara za účinkovanie v romantickej dramédii Terapia láskou (2012), pričom na toto prestížne ocenenie ju znovu nominovali aj tento rok vďaka snímke Špinavý trik (2013). Známa je tiež ako mutantka Raven s prezývkou Mystique z komiksoviek X-Men: Prvá trieda (2011) a X-Men: Budúca minulosť (2014). 


Z papiera na zelené plátno: Najlepšie filmové adaptácie kníh


Amy Adams má na konte už päť nominácií na Oscara, a to za snímky Junebug (2005), Pochybnosti (2008), Fighter (2010), The Master (2012) a Špinavý trik (2013). Za všetky spomenuté okrem Junebug si vyslúžila tiež nominácie na Zlatý glóbus, ktorý mala šancu získať aj za film Začarovaní (2007). Jediný Zlatý glóbus si zatiaľ odniesla za snímku Špinavý trik. Známa je aj z filmov Chyť ma, ak to dokážeš (2002), Súkromná vojna pána Wilsona (2007), Noc v múzeu 2 (2009), Julie & Julia (2009), Priestupný rok (2010), Na ceste (2012), Muž z ocele (2013) či Ona (2013). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Jennifer Lawrence Amy Adams Špinavý trik

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov