Doktorka Quinnová dnes navrhuje šperky: Kvôli slávnej postave prišla o mnoho filmov

Jane Seymour
14.02.2021Herci a herečkyHerečku Jane Seymour, ktorá 15. februára oslávi sedemdesiatiny, najviac preslávila rola doktorky Quinnovej, lekárky z čias Divokého západu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Päťročné účinkovanie v úspešnom televíznom seriáli (1993 až 1998) znamenalo vrchol kariéry tejto rodáčky z Veľkej Británie. Umelkyňa s koreňmi v Poľsku a Dánsku, ktorá sa pôvodne volala Joyce Penelope Wilhelmina Frankenbergová a pseudonym si vypožičala od jednej zo žien Henricha VIII., Na seba prvýkrát výraznejšie upozornila v roku 1973. Vtedy si zahrala v jednej z bondoviek - Žiť a nechať zomrieť.


Mohlo by vás zaujímať: Superhrdinovia, nadávky, lúpež aj víly: Tieto seriálové novinky si nenechajte ujsť!


Filmografia niekdajšej nádejnej baletky, ktorá si hereckú dráhu zvolila po nešťastnom zranení, síce ráta desiatky rolí, väčšinou ale v televízii. Seymour to pritom do značnej miery pričíta aj úspechu doktorky Quinnovej. "Hrala som ju rada a tešilo ma, že ju diváci na celom svete vzali za svoju ... Už ale môžem povedať, že som vďaka doktorke Quinnovej o pár filmových úloh prišla," posťažovala sa pred rokmi. Jednu výraznú, hoci drobnú rolu ale získala - v komédii Ako uloviť družičku (2005) dokonca predviedla, pred kamerou vraj prvýkrát, svoje vnady.

Štyrikrát rozvedená Seymour, ktorá má od roku 2005 americké občianstvo, tiež píše knihy a navrhuje šperky. Má štyri deti.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Willy Sanjuan/Invision/AP

Tagy: Jane Seymour

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov