Smutná správa z Hollywoodu! Zomrel legendárny komediálny herec: Podľahol zákernej chorobe

Charles Grodin
20.05.2021Herci a herečkyVo veku 86 rokov zomrel americký herec Charles Grodin, ktorý hral napríklad vo filmoch Beethoven alebo Polnočný beh. Grodin zomrel v utorok vo svojom dome v americkom štáte Connecticut, uviedol denník The New York Times s odvolaním sa na hercovho syna. Príčinou smrti bola rakovina kostnej drene.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Komediálne role Charlesa Grodina rozosmievali filmových divákov desiatky rokov, podotkol server BBC News. Herec bol podľa britského spravodajského webu známy svojím suchým humorom a patril medzi známe tváre hollywoodskych komédií. Grodin sa skraja svojej hereckej kariéry venoval divadlu. Na filmovom plátne sa prvýkrát objavil v malej úlohe v slávnom horore Romana Polanského Rosemary má dieťatko.

V 70. rokoch sa jeho kariéra rozvinula v komediálnych úlohách, jednu z hlavných rolí hral napríklad v snímke Dobyvateľ sŕdc. Medzi jeho najznámejšie potom patrí postava mafiánskeho účtovníka vo filme Polnočný beh, kde účinkoval spolu s Robertom De Nirom, alebo rola otca v rodine, ktorá sa ujme šteňaťa bernardína v komédii Beethoven.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR/AP/Marty Lederhandler; Video: YouTube/ Movieclips

Tagy: Charles Grodin

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov