Smutná správa! Zomrel známy český herec (†77): Nadaboval postavičku Vilka z Včielky Maji

Jaroslav Čorba
03.08.2021Herci a herečkyVo veku 77 rokov zomrel český filmový, divadelný, televízny a dabingový herec Milan Stehlík, dlhodobý člen činohry Národného divadla (ND). Informovali o tom v pondelok internetové spravodajské portály Novinky.cz a iDNES.cz.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Stehlík sa narodil v roku 1944 v umeleckej rodine; jeho otec bol režisér a dramaturg Miloslav Stehlík, matka herečka Věra Budilová. Absolvoval štúdium na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení (DAMU) v Prahe.

V roku 1966 nastúpil do Mestských divadiel pražských (MDP), neskôr prestúpil do ND, kde strávil takmer 50 rokov. Účinkoval v divadelných hrách ako Richard III., Lakomec, Sluha dvoch pánov, Lucerna či Rok na dedine.

Uplatnil sa aj vo filmoch Princ a chuďas (1971), Nezbedná pohádka (1976), Loupežnická pohádka (1980), Krásná čarodějka (1991), Noc pastýřů (1992) či Anglické jahody (2008). Príležitostne hrával menšie úlohy v televíznych seriáloch ako Tridsať prípadov majora Zemana, Zlá krev, Hříchy pro pátera Knoxe, Arabela se vrací a Doktor Martin. Nadaboval tiež postavičku Vilka v animovanom seriáli pre deti Včielka Maja.

Zdroj: TASR 

Foto: Pixabay, Twitter iDnes.cz

Tagy: Milan Stehlík

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov