Nádherná posila do nových Pirátov Karibiku: Pribudne táto kráska

Kaya Scodelario
26.01.2015Herci a herečkyAnglická herečka Kaya Scodelario si zahrá v pripravovanej piatej časti dobrodružnej série Piráti Karibiku. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informoval producent Jerry Bruckheimer.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"S radosťou vám oznamujem, že sme do jednej z úloh v piatych Pirátoch Karibiku obsadili Kayu Scodelario. Talentovaná mladá herečka známa zo seriálu Skins & filmu Labyrint: Útek,“ napísal 71-ročný Bruckheimer, ktorý sa podieľal aj na predchádzajúcich filmoch zo série.


Drogy, lieky a alkohol: Týchto slávnych hercov zabila chémia!


V pripravovanej snímke s názvom Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales sa opäť predstaví Johnny Depp, ktorý si zopakuje rolu kapitána Jacka Sparrowa. Objaví sa v nej aj austrálsky herec Brenton Thwaites. Ten by mal stvárniť britského vojaka Henryho, ktorý sa stane "parťákom“ Sparrowa. Postavu popisujú ako ekvivalent Willa Turnera, ktorého v prvých troch filmoch série stvárnil Orlando Bloom. Javier Bardem zase rokuje o úlohe zloducha. Dobrodružnú snímku budú režírovať Nóri Joachim Ronning a Espen Sandberg. Nakrúcať ju chcú začať už budúci mesiac v austrálskom štáte Queensland. Hotovú snímku plánujú uviesť do amerických kín 7. júla 2017. 

Prvý film série s názvom Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly prišiel do kín v roku 2003. Snímka si vyslúžila päť nominácií na Oscara vrátane kategórie Najlepší herec v hlavnej úlohe, kde mal šancu na zisk prestížneho ocenenia Johnny Depp. Vďaka stvárneniu Jacka Sparrowa si na konto pripísal aj nomináciu na Zlatý glóbus. V roku 2006 malo premiéru pokračovanie filmu s podnázvom Truhlica mŕtveho muža, ktoré tvorcom prinieslo Oscara za vizuálne efekty a ďalšie tri nominácie na ceny americkej Akadémie filmových umení a vied. Neskôr vznikli filmy Piráti Karibiku: Na konci sveta (2007), ktorý si vyslúžil dve oscarové nominácie, a Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách (2011).


NAJ filmové prešľapy: Tieto chyby ste si zaručene (ne)všimli! 


Dvadsaťdvaročnú Kayu Rose Scodelario môžu diváci a diváčky okrem spomínaných filmov poznať aj zo snímok Moon (2009), Súboj Titanov (2010), Búrlivé výšiny (2011), 28 tisíc (2012), Teraz a tu (2012) či The Truth About Emanuel (2013). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Piráti z Karibiku Kaya Scodelario

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov