Vytúžený Oscar im stále uniká: Naozaj si ho za svoje výkony nezaslúžili?

Soška Oscar
12.02.2015Herci a herečkyIch filmy trhajú rebríčky sledovanosti, milióny ľudí priam hltajú ich herecké výkony, ktoré sú vo väčšine prípadov pamätné. Svetoví akademici im však akýmsi zázrakom ešte nikdy neudelili zlatú sošku, po ktorej túži každý herec. Niektorí z nich síce boli aspoň nominovaní, ale víťazstvo um uniklo pomedzi prsty. Pozrite si zoznam nešťastníkov bez Oscara.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Leonardo DiCaprio

V súvislosti s menom Leonardo DiCaprio sa už vytvorilo množstvo vtipov a to najmä kvôli nulovému počtu Oscarov na jeho konte. Je vôbec možné, aby herec takéhoto formátu nebol nikdy ocenené za tak vydarené roly? Veď už vo svojich začiatkoch sa prejavil ako talent a každá jeho ďalšia postava to len povrdzuje.


Slávne hollywoodske priateľstvá: Tieto hviezdy sú kamarátmi už od detstva


Alan Rickman

Zahrať tak geniálnu postavu akou je Severus Snape z Harryho Pottera a nevyslúžiť  si za to sošku sa zdá trochu pritiahnuté za vlasy, ale čo sa dá robiť, keď akademici rozhodli. A čo tak jeho menšia postava plukovníka Brandona vo filme vytvorenom podľa románu Jane Austenovej Rozum a cit?

Johnny Depp

Ak už nikto iný, tak práve Johny Depp by mal mať za svoje herecké výkony plné skrine Oscarov, prípadne ich predávať. Pretože tak rôznorodé postavy nestvárni len tak hocikto aj keď možno cvolký Jack Sparrow nie je tou rolou, ale čo tie ostatné?


Náhrada za Orlanda Blooma: Nový parťák pre Jacka Sparrowa


Robert Downey Jr.

Možno nezabudnuteľného Ironmana Akadémia prehliadala kvôli  väzeniu, odvykačke a problémom s drogami. No nezabudla na neho úplne, keďže má na svojom konte nejaké nominácie. Prekvapivo však žiadneho Oscara nevyhral. Ani za najlepšieho herca, ani za vedľajšiu postavu.


Týchto hercov na obrazovkách milujete: Sherlock, Bond či Drozdajka


Julianne Moore

Na Oscara bola nominovaná už štyrikrát, ale všetko skončilo neúspešne. Z toho nie je smutná len ona ale aj jej rodina: „Moja dcéra sa kvôli tomu cítila tak zle, že mi sama vytvorila cenu.“  Nuž, ju by asi akademici medzi seba neprijali, keďže zrejme vie, kto si cenu skutočne zaslúži. Ktovie, možno jej to tento rok konečne vyjde.


Filmový megasviatok: Pozrite si kompletný prehľad nominácií na Oscara


Ralph Fiennes

Aj napriek vynikajúcim výkonom v klasikách ako je Schindlerov zoznam a English patient Ralph Fiennes nikdy nezískal Oscara. Bol nominovaný aj za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe aj za najlepšieho herca. Ale kvalita nie je vždy ocenená, takže odišiel s prázdnou.


Kráľovná Alžbeta privítala herecké hviezdy: Princ William si neodpustil žart


Harrison Ford

Dlhotrvajúca kariéra nemusí vždy zaručiť množstvo ocenení. Tak sa stalo aj v prípade Harrisona Forda, ktorý si zjavne zaslúžil len jednu nomináciu v roku 1986, ktorú ale na zlatú sošku nepremenil.

Brad Pitt

Musíme si priznať, že až taký famózny nie je, ale za niektoré výkony by si ocenenie Akadémiou určite zaslúžil. Odmenili ho však len nomináciami a malý zlatý muž mu stále uniká.


Oscarový Brad Pitt: S kým chystá nový film?


Annette Bening

Popredná hollywoodska herečka má na svojom konte dostatok nominácií, čo len potvrdzuje jej kvalitné výkony v nemalom počte snímok. Škoda len, že v rokoch, kedy sa jej nominácia ušla, vyšli na svetlo sveta aj iné snímky.


Akčný hrdina z 96 hodín odhalil slabinu: Postavte ma na stoličku a bum!


Liam Neeson

Vo filmoch sa nebál ani postaviť mafiánom, ani bojovať o život svojej dcéry či manželky, no na akademikov svojimi hereckými schopnosťami nezapôsobil. V roku 1993 s ním natočili film iného ako akčného rázu a nominácia na seba nenechala čakať. Čo však, keď cenu mu spred nosa vyfúkol Tom Hanks...

Zdroj: telkac.sk  internet 

Foto: SITA

Tagy: Leonardo DiCaprio Oscar Robert Downey Jr. Johnny Depp Ralph Fiennes Alan Rickman Julianne Moore

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj