Záhadná Ornella Muti: Sexi aj v šesťdesiatke

Ornella Muti
08.03.2015Herci a herečkyAko jedna z najkrajších herečiek sa do filmovej histórie zapísala Talianka Ornella Muti, ktorá 9. marca oslavuje šesťdesiatku. V Hollywoode síce neprerazila, ale v Európe natočila osem desiatok snímok, v ktorých režiséri vsádzali najmä na jej tajomný sexappeal. Často lámala mužom srdce v komédiách i drámach, z ktorých k tým známejším patrí Kronika vopred ohlásenej smrti či Swannova láska. Posledný film nakrútila pred tromi rokmi s Woody Allenom - komédiu Do Ríma s láskou.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

 "Držím prísnu diétu, aby som si udržala figúru, a snažím sa pravidelne cvičiť," vysvetlila Muti, ktorá je aj v šesťdesiatich sexi a ktorá pred dvoma rokmi odovzdávala v Prahe korunku Českej Miss 2013. SR navštívila Mutiová viackrát, okrem iného v roku 1998, kedy sa zúčastnila MFF v Karlových Varoch, a v roku 2000, kedy bola hosťom zlínskeho festivalu filmov pre deti.

Ornella Muti sa narodila 9. marca 1955 v Ríme ako Francesca Romana Rivelliová neapolskému novinárovi a estónskej sochárke. Jej filmovú kariéru odštartoval režisér Damiano Damiani, ktorý ju už ako štrnásťročnú obsadil do hlavnej úlohy v snímke Najkrajšia manželka. V tejto mafiánskej dráme hrala po boku herca Alessia Orana, za ktorého sa o päť rokov vydala.


Hviezda najlepšieho sci-fi všetkých čias: Nie som žiadna ikona


Muti sa vzápätí stala talianskym sexsymbolom a išla z jednej filmovej role do druhej. Točila s domácimi režisérmi (oi. Ľudový román, Hra na lásku, Prvá láska, Zločin a la Neapol), ale aj s francúzskymi - napríklad krimi Smrť darebáka, v ktorej sa objavila po boku Alaina Delona, ​​alebo s nemeckým režisérom Volkerom Schlöndorff (dráma Swannova láska, tiež s Delonom).

Ženské vnady zúročila aj vo filme Erekcia, ejakulácia, exhibícia a ďalšie príbehy obyčajného šialenstva (1981) režiséra Marka Ferreriho, ktorý sa inšpiroval životom a poviedkami amerického beatnikov Charlesom Bukowskiho a za film dostal Zlatú mušľu na festivale v španielskom San Sebastiáne.


Návrat Anny zo Zeleného domu: Drsná premena zo sladkej romantičky!


Pred piatimi rokmi debutovala Mutiová aj na javisku - v hre Gianniho Clementiho L'Ebre (Hebr), s ktorou obchádzala divadla v Taliansku, ale zavítala napríklad aj do Paríža. A recenzie na jej výkon boli priaznivé. Nedávno si ale v tejto súvislosti vyslúžila aj trest väzenia, či vysokú pokutu, ktorá dostala za podvod z decembra 2010. Vtedy odriekla divadelné predstavenia kvôli údajnej chorobe (poslala aj falošnú neschopenku), aby sa zúčastnila v ruskom Petrohrade dobročinnej večere celebrít s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Kráska Mutiová bola dvakrát vydatá, ani jedno manželstvo však nevydržalo dlho. To prvé - s hercom Oran skončilo po šiestich rokoch, v roku 1981. Druhýkrát sa vydala v roku 1988 za burzového makléra Federika Fachinettiho, s ktorým má dcéru Carolinu (30) a syna Andreu (27), ktorý sa tiež objavuje vo filme. S Fachinettim sa Mutiová rozviedla v roku 1996. Od roku 2008 je jej partnerom o 10 rokov mladší francúzsky podnikateľ Fabrice Kerhervé.

Ešte pred prvou svadbou porodila Muti v októbri 1974 dcéru Naiky Rivelliovou, ktorej otcom je španielsky producent José Luis Bermúdez de Castro. S matkou si modelka a herečka Naiky, ktorá Mutiovou už v roku 1996 urobila babičkou, zahrala aj v niekoľkých filmoch či v televíznom seriáli Gróf Monte Cristo (1998), v ktorom hrali tú istú postavu v rôznom časovom období po boku Gérarda Depardieua. Druhé vnúča má Muti od vlaňajška od dcéry Caroliny.

Zdroj: ČTK 

Tagy: Ornella Muti

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov