Česká filmová kráska zavítala na Slovensko: A s ňou hviezdna delegácia!

Simona Krainová, Ondřej Sokol, Richard Genzer a Michal Suchánek
12.03.2015Herci a herečkyNový český film Vybíjaná prišli do Bratislavy uviesť s tvorcami filmu i jeho hlavní predstavitelia. Po slávnostnej premiére v Londýne, ktorú si herci užili minulý víkend a včerajšej českej premiére nový film na Slovensku predstavil režisér Petr Nikolaev, modelka a herečka Simona Krainová či herci Michal Suchánek a Richard Genzer.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Ja som rada, že som hrala túto úlohu. Som rada, že som mohla pracovať s Petrem a vôbec s chalanmi, bola to zábava," povedala Simona Krainová, ktorá sa k filmom vrátila po 15 rokoch. Vybíjaná rozpráva príbeh starých priateľov z gymnázia, ktorí sa opäť stretnú na pravidelnej "stretávke" po 25 rokoch. Známi herci, ktorí sú priateľmi v práci i v súkromí, sa pri natáčaní dobre bavili. "Povedal by som, že to natáčanie bolo celkom príjemné, možno ako taký tábor. Akurát sme odtiaľ museli stále odbiehať k iným povinnostiam," uviedol Michal Suchánek. Jeho kolega Richard Genzer medzi natáčaním odbiehať nemusel, takže si v prírode aj celkom oddýchol. "Keď som dotočil, chodil som na ryby," prezradil 48-ročný herec. 

Film Vybíjaná vznikol podľa predlohy románu Michala Viewegha a rozpráva príbeh o priateľstve, šťastí, láske i kráse. Režisér Petr Nikolaev sa teší, že po dlhom čase mohol opäť pracovať na veselšej téme a že sa po 18 rokoch opäť vrátil k príbehom Michala Viewegha, ktorého knihy boli v minulosti adaptované do niekoľkých úspešných filmov. "Po Lidiciach to bola dobrá príležitosť natočiť niečo veselšie," hovorí Nikolaev, ktorý v roku 1997 debutoval tiež filmovou adaptáciou bestselleru Michala Viewegha Báječná léta pod psa. "Už prvýkrát s Báječnými létami pod psa to bola vítaná príležitosť pozrieť sa na minulosť s odstupom a humorom," uviedol Nikolaev. 

Napriek vizuálom i obsadeniu novej snímky, ktorá evokuje veselú komédiu, je však Vybíjaná aj trochu trpkým príbehom o živote, ktorý sa nevyvíja vždy tak, ako to očakávame. 

Filmy podľa predlohy Michala Viewegha patria k najúspešnejším českým filmom posledných desaťročí. Medzi divácky najpopulárnejšie tituly patria Účastníci zájazdu (2006), Román pro muže (2010), Román pro ženy (2004) či Nestyda (2008).

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Simona Krainová Michal Suchánek Richard Genzer

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov