TV TIPY: Nedeľné fantasy a česká komédia

The Chronicles Of Narnia
13.07.2014TelevíziaBRATISLAVA - Nedeľná výberovka troch najlepších večerných filmov iba pre vás.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Narnia: Lev, šatník a čarodejnica | 20:30 | JOJ

Počas druhej svetovej vojny deti z Londýna evakuovali na vidiek. Štyria súrodenci Pevensieovci - Lucy, Susan, Edmund a Peter - prídu do vidieckeho sídla čudáckeho profesora Kirkeho. Počas hier v rozsiahlom zámočku objavia veľký starý šatník. Nie je to však obyčajná skriňa - starý kus nábytku je totiž vstupnou bránou do tajomného a veľkolepého sveta Narnie. Rozsiahla ríša však trpí. Mocná Biela čarodejnica uvrhla Narniu do storočnej zimy a podľa proroctva len štyri ľudské bytosti môžu pomôcť levovi Aslanovi zlomiť kliatbu.

Sympatické fantasy pre deti, ktoré sa oplatí pozrieť si s rodinou. Na nedeľné leňošenie pred televízorom ako stvorené.

 

Constantine | 23:00 | Markíza

John Constantine sa narodil s unikátnym darom, možnosťou rozpoznať medzi ľuďmi démonov a anjelov. Anjeli a démoni nemôžu donútiť človeka robiť čo oni chcú, ale dokážu ľuďom našepkávať a spracovávať ich tak, aby sa dali ovládať ako bábky. Johnova úloha je chrániť ľudstvo pred démonmi a anjelmi a vždy keď porušia isté pravidlá, posiela ich do pekla. Schopnosti, ktorými John disponuje, mu umožňujú chrániť ľudí, a navyše je aj nesmrteľný.

Skvelí mysteriózny thriller so špičkovými hereckým obsadením a zaujímavo kontroverzným religionistickým subtextom. Ak ste fanúšikovia dobre spracovaných komiksových adaptácii, tento film je to pravé.

 

Nežné vlny | 20:00 | HBO

Sympatický Vojta je nesmelý a jeho rodina šibnutá. Cholerický otec, ktorý kedysi nepreplával kanál La Manche, z neho chce mať závodného plavca a milujúca maminka, bývalá hviezda detskej ľadovej revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Lenže Vojta ma celkom iné priority - predovšetkým ryšavú spolužiačku Elu, okúzlujúcu akvabelu, ktorá už v novembri odíde do vysnívaného Paríža. Ak Vojta rýchlo nepodnikne niečo zásadné, zmizne mu Ela navždy za železnou oponou. 

Tvorca diváckych hitov Účastníci zájazdu, Ženy v pokušení a Muži v nádeji - Jiří Vejdělek prichádza s novým filmom Nežné vlny. Nadväzuje na svoje úspešné filmy o láske a nádeji, ktorej sa nikdy nesmieme vzdať. Film Nežné vlny nás vracia do časov nedávno minulých, kedy sa život zdal byť beznádejný a predsa plný snov a ľudských radostí.

Zdroj: SITA 

Foto: thefancarpet.com

Tagy: Nežné vlny Constantine Narnia

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj