TV TIPY: Piatok s láskou, Barbarom Conanom a 1. svetovou

Barbar Conan
25.07.2014TelevíziaBRATISLAVA - Čo na piatok večer? Českú komédiu, vojnovú drámu alebo radšej Arnolda Schwarzeneggera?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Láska je láska | 20:30 | Markíza

Maruška túži po rozprávkovej láske. Svojho vysnívaného princa skutočne stretne. S Markom prežije krásne prázdniny, prvé milostné dobrodružstvo, ale aj prvé sklamanie ... To, že pravá láska nikdy neodkvitne, zisťuje aj Maruškin dedko Vlastimil. Po rokoch stretáva svoju dávnu lásku Libušku. Sú ako dvaja mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vôňou marihuany.

Česká komédia o tom, že človek nikdy nevie, kedy ho stretne šťastie.

 

Barbar Conan | 22:30  | JOJ

Malému Conanovi zabijú nepriateľskí bojovníci rodičov a chlapca vezmú do otroctva. Keď dospeje, najme si ho mocný feudálny pán ako zápasníka. Conan sa tak naučí veľa z bojových umení a jeho pán ho napokon prepustí na slobodu. Jeho putovanie za pomstou sa tak môže začať. Na ceste stretne bojovníka Subotaia a plavovlasú bojovníčku Valeriu, ktorí sa k nemu pripoja. V meste Zamora pôsobí hadí kult, v ktorého vodcovi Thulsovi Doomovi spozná Conan vrahov svojich rodičov. Naskytla sa mu konečne tak príležitosť zabiť muža, ktorý ho o nich pripravil. Kde nestačí sila, musí pomôcť mágia, a tak sa ku Conanovej družine pripojí aj čarodejnica. Spolu sa pokúsia o nemožné - poraziť všemocného Thulsu Dooma.

Dobrodružný film s nádychom fantasy, ktorý je vizuálne aj príbehovo prešperkovaný s Arnodlom Schwarzeneggerom v hlavnej úlohe.

 

Tichá vojna | 21:10 | Jednotka

V roku 1916 sa bojové operácie európskych mocností, ktoré si doposiaľ vyžiadali milióny obetí, ocitli na mŕtvom bode. Banský inžinier Oliver Woodward sa po pobyte na Papui vracia do Austrálie, aby sa pripojil k tajnej tunelárskej spoločnosti. Na svoje prekvapenie ale získava vojenskú hodnosť a odchádza do Európy. Na bitevnom poli pri francúzskom Armentiéres ho čaká rota tunelárov, ktorí ale novému veliteľovi príliš neveria. Ich úlohou je podkopať nepriateľské zákopy sieťou tunelov, naplniť ich trhavinami a vyhodiť do vzduchu.

Austrálsky vojnový film, ktorý je prekvapivo dobre spracovaný aj napísaný. Kto by si to bol pomyslel, že práve Austrália dokáže tak hodnoverne spracovať atmosferickosť prvej svetovej vojny? 

Foto: IMDb.com

Tagy: Barbar Conan Tichá vojna Láska je láska

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov