Nabitá jeseň na ČT: Seriály o vodníkoch, sudcovi aj o živote vo firme

Jeseň na ČT
07.08.2014TelevíziaČeská televízia na jesennú sezónu pripravila nové seriály Neviditeľní, Život a doba sudcu A.K. alebo fiktívny dokument Kancl. Pokračovať bude tiež detektívna séria Cirkus Bukowsky, cyklus televíznych filmov Nevinné lži alebo historický seriál České storočia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Vytvorili sme fantazijno-investigatívny seriál o vodníkoch, vzťahový príbeh zo súdnického prostredia aj klasický sitcom. Táto pestrosť jasne ukazuje, že na poli hranej tvorby ČT v túto chvíľu udáva trend," uviedol generálny riaditeľ Petr Dvořák. Dodal, že ČT sa snaží programovú schému stavať iným spôsobom ako komerčné televízie a ponúka tak divákom alternatívu. "Verím, že ten boj o diaľkový ovládač v domácnostiach vyhrajú naši diváci," povedal.

Neviditeľný, sudca Adam Klos či Kancl

Najväčším jesenným ťahákom má byť trinásťdielny seriál o vodníkoch Neviditeľní, pre ktory ČT1 vyhradí piatkové večery. Novým titulom je aj seriál Život a doba sudcu A.K., ktorý bude v jednotlivých epizódach odkrývať osudy právnickej rodiny sudcu Adama Klosa v podaní herca Davida Švehlíka. Odlišný žáner potom predstavuje sitcom Kancl, ktorý vznikol podľa britského originálu BBC a opisuje život vo firme vedenej sebastredným šéfom. Toho v šiestich dieloch fiktívneho dokumentu stelesnil Václav Kopta.

Pre jesenné vysielanie ČT počíta aj s pokračovaním minuloročných úspešných sérií. Diváci sa napríklad dočkajú ďalších piatich príbehov Nevinných lží alebo od decembra šiestej epizódy oceňovaného detektívneho seriálu Cirkus Bukowsky. České storočia, historický cyklus režiséra Roberta Sedláčka a scenáristu Pavla Kosatíka, sa posunie bližšie k novodobej histórii a bude rozprávať o dejinných udalostiach z rokov 1968 alebo 1989 či rozdelenia vtedajšieho Československa. V programovej schéme ČT 1 sa v utorok a vo štvrtok bude objavovať tiež seriál Vyprávěj. 

Filmy aj zaujímavé dokumenty

Vedľa sériálov ČT prinesie aj nové televízne filmy, napríklad čiernu komédiu Ôsmy v réžii Jiřího Stracha s Ivanom Trojanom v hlavnej úlohe, alebo koprodukčné snímky ako Krídla Vianoc, Odpad mesto smrť, Polski film alebo Rozkoš. Zábavnú tvorbu budú reprezentovať skečová show Pečený snehuliak, ktorá chce nadviazať na tradície populárnych zahraničných vzorov. Novým originálnym formátom by mala byť súťaž Boj o koláč, v ktorom medzi sebou zabávači súperia o cenu pre najlepšieho komika.

Dokumentárnu tvorbu bude na jeseň zastupovať mimo iných trinásťdielny seriál Pätorčatá, zachytávajúci osud rómskej rodiny po minuloročnom narodení prvých českých pätorčiat. Ďalším väčším projektom je dokumentárna kronika a mozaika zážitkov českých vojakov Raport o Velké válke.

Nezabúda sa ani na najmenších a umenie

Novinky Česká televízia pripravila aj pre kanály Déčko a ČT art. V detskom programe sa objavia napríklad projekt výučby anglického jazyka s Hurvínkom, počítanie s Michalom Nesvadbom alebo Písničky doktora Notičky s hudobníkom Michalom Malátným. V kultúrnom programe ČT art svoje miesto nájde napríklad cyklus Fenomén Underground, mapujúci podzemnú a zakázanú kultúru, alebo relácia SM Kabaret, ktorá v piatich dieloch sprostredkuje stretnutia s rôznymi kultúrnymi fenoménmi. Novým týždňovým programom bude Konfrontace Petra Fischera, ktorý sa bude venovať aktuálnym aj všeobecnejším kultúrnym témam.

Kultové zahraničné seriály Česká televízia bude vysielať na programe ČT2 počas štvrtkových a piatkových večerov. Medzi titulmi sa objavia V mene vlasti, Borgiovia, Hra o tróny, Zločin, Panstvo Downton, Most, Kingová, Otec Brown či Hotel Adlon. 

Zdroj: ČTK 

Foto: ceskatelevize.cz

Tagy: Česká televize Kancl Neviditelní

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj