Najúspešnejšie slovenské seriály: Toto ste o nich nevedeli!

Slovenské seriály - koláž
10.05.2016TelevíziaJedna skupina divákov ich zbožňuje, tá druhá na ne nadáva. Domáce slovenské seriály. Hoci sú naše, nevyhnú sa porovnávaniu s tými zahraničnými, ktorým sa zatiaľ, bohužiaľ, nevyrovnali. Ich dej môžete sledovať na rôznych programoch, no viete, čo sa skrýva v ich zákulisí?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Z Búrlivého vína odchádzal Marek Majeský v putách

Rodinný seriál z vinárskeho prostredia si na úplnom začiatku v roku 2013 získal množstvo divákov. Najvyšší  počet dosiahol seriál 1. apríla 2013 a bolo to 870 000. Po prvej sérii však sledovanosť začala klesať a tento rok TV Markíza mu pravidelne mení vysielací čas. Búrlivé víno sa zapáčilo aj v zahraničí a od jesene 2015 sa vysielala jeho adaptácia aj v Slovinsku. Dej seriálu sa točí okolo dvoch vinárskych rodín – Roznerovcov a Dolinských – ktoré žijú vo fiktívnej dedinke Vínne.

Zaujme vás: Takto kedysi vyzerali tváre Búrlivého vína: Čo poviete, zmenili sa?

 • Víno, samozrejme, počas nakrúcania herci nepijú, namiesto neho majú v pohároch malinovku.
 • Najviac scén sa natáčalo vo vinohrade, v obyvačke Dolinských a v ambulancii.
 • Známy prívesok Niny Dolinskej museli kostymérky zháňať až v Prahe.
 • V prvej sérii sa Marekovi Majeskému zasekli na rukách putá a kvôli tomu musel ísť so štábom do Senca, aby mu ich na požiarnej stanici rozsekli.
 • Hercovi Jurajovi Lojovi sa natoľko zapáčila televízna technika, že mu dovolili aj zopár scén natočiť .

Vlasy hlavnej hrdinke z Divokých koní nezáviďte!

Príbeh seriálu z dielne televízie JOJ sa odohráva na statku v Malých Karpatoch. Samozrejme, nechýba romantická zápletka, znepriatelené rody a skutočne krásna príroda, ktorú si v tomto seriáli poriadne užijete.

Ďalšia svadba v slovenskom šoubiznise: Príťažlivý herec skončí v chomúte!

 • Hoci podľa mena by sa mohlo zdať inak, Kométa zo seriálu nie je kobyla. V skutočnosti ide o samca.
 • Ak ste aj vy závideli hlavnej hrdinke krásne dlhé vlasy, už nemusíte. Herečke Monike Šagátovej dlhé kučery dotvárajú pomocou príčeskov.
 • Podľa seriálu vytvorila úspešná slovenská spisovateľka Andrea Coddington rovnomenný román.

Horná Dolná rozhádala celú dedinu

Oveľa väčší úspech ako Búrlivé víno žne v súčasnosti seriál plný humoru Horná Dolná. Dedinské prostredie ukrýva stále plnú krčmu, klebetné tetky, premotivovaného policajta, starostu, ktorý namiesto papierovačiek chodí na ryby i najväčšieho frajera dediny na „rapidečke“. Seriál o svojráznych postavičkách sa objavuje v televízii od roku 2015 a nakrúca sa v Novej Lehote pri Novom Meste nad Váhom. Vďaka Hornej Dolnej sa táto obec stala známou a dokonca si jej obyvatelia v seriáli zahrali.

V Hornej Dolnej sa to hemží obnaženými telami: Vyzliekli aj známeho herca

 • Kvôli Hornej Dolnej sa rozhádala celá dedina. Občania si navzájom závideli účasť v seriáli.
 • Seriál inšpiroval aj maturantov, ktorí na jeho motívy natočili tradičné kradnutie triednej knihy.
 • Kopcovitý terén nepraje herečkám a chôdzi na vysokých podpätkoch. Petre Polnišovej sa dokonca dosť nešťastne roztrhla topánka. Aby natáčanie mohlo pokračovať, na záchranu využili lepiacu pásku.

Nevyspytateľné zvieratá robili v ZOO problém

JOJ stavila na všadeprítomné zvieratá aj v televíznom seriáli ZOO. Dej sa pochopiteľne odohráva v zoologickej záhrade a je postavený na známych tvárach, ako je Táňa Pauhofová či Ján Koleník. Nakrúcanie seriálu prebiehalo v  prírodnej rezervácii Masai Mara v Keni a v bratislavskej zoologickej záhrade, niektoré scény sa natáčali aj v českej ZOO Dvůr Králové.

Telkáče roka sú rozdané! Kto sú noví držitelia exkluzívneho ocenenia?

 • Práca so zvieratami nie je jednoduchá, čo zistil na vlastnej koži aj Ján Koleník. hneď pri prvom stretnutí po ňom vyštartovala levica. Našťastie neútočila, len sa chcela zoznámiť.
 • Herečka musela kvôli seriálu prekonať panický strach z hadov. Jej postava si totiž užila prvé milovanie s Petrom práve v teráriu s hadom.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: TV Markíza, TV JOJ

Tagy: Búrlivé víno Divoké kone Horná Dolná ZOO

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov