Vinári zabodovali: Pre Primu najúspešnejší štart od VyVolených

Vinaři
02.09.2014TelevíziaZahájenie seriálu Vinári pre televíziu Prima predstavuje najúspešnejší štart relácie vlastnej tvorby od čias VyVolených a Rodinných pút v roku 2005. Oznámila to hovorkyňa televízie Marie Fianová. V nedeľu prvý diel komediálneho seriálu z prostredia moravského vidieka videlo 1,959 milióna divákov starších ako 15 rokov, čo znamenalo podiel na sledovanosti 44,2 percenta.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Vieme, že český divák sa často k televíznym novinkám stavia nedôverčivo. Preto by som chcel poďakovať všetkým dvom miliónom divákov, ktorí Vinárov sledovali. Ich priazeň si veľmi vážime a znamená to pre nás veľký záväzok," uviedol programový riaditeľ FTV Prima Roman Mrázek.

Začatie seriálu, ktorého prvý diel sa zaradil medzi tri najsledovanejšie nespravodajské relácie tohto roku, predchádzala masívna marketingová a PR kampaň, ktorá gradovala v poslednom týždni pred odvysielaním prvého dielu. "Trúfol by som si povedať, že sme pripravili na český trh naozaj unikátnu kampaň, čo do rozsahu i pestrosti komunikačných kanálov. S trochou nadsadenia by sa dalo povedať, že v poslednom týždni sa pred Vinármi nedalo uniknúť," poznamenal marketingový riaditeľ Aleš Pýcha.

Seriál Vinári Prima predstavila ako hlavný ťahák jesennej sezóny, ktorá bude aj v podaní ostatných televízií predovšetkým seriálovým súbojom o diváka. Konkurenčná Nova vedľa tradičnej Ordinácie v ružovej záhrade dvakrát týždenne nasadí druhú sériu Doktorov z počiatku a na nedeľu, teda rovnaký deň, keď sa vysielajú aj Vinári, nachystala novú sériu Kriminálky Anděl.

Seriálové novinky pripravila aj Česká televízia, a to sériál Život a doba sudcu AK, ktorá sa bude na ČT1 vysielať v pondelok večer, a jedným z hlavných ťahákov je aj seriál o vodníkoch Neviditeľní, ktorý obsadí piatkový prime-time.

Pozadu nezostala ani televízia Barrandov, ktorá chce divákov zaujať okrem iného dvadsaťdielnou sériou Bastardi, ktorí pôjdu v utorok po celovečernom filme. Ďalšie lákadlo budú Stopy života, ktoré od októbra prinesú prvých osem príbehov. Na obrazovke sa tiež znovu objaví sitcom Ona a On, na ktorého septembrové reprízy v októbri nadviažu nové diely. 

Zdroj: ČTK 

Foto: Facebook

Tagy: Vinári

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov