Nový seriál z dielne JOJ: Dr. Ema chce byť slovenskými Gilmorkami

Dr. Ema
03.09.2014TelevíziaBRATISLAVA - Televízia JOJ vo štvrtok odštartuje rodinný seriál Dr. Ema.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nový projekt sa sústreďuje predovšetkým na tému vzťahov a sprostredkúva divákom informácie o mužoch a ženách a ich vnútornom prežívaní. „Téma vzťahov je všeobecne nevyčerpateľná, príbehov je nespočetne veľa a najlepšie na tom je, že ich píše sám život a inšpirácie sú všade...," povedala scenáristka seriálu Kristína Cibulková.

V hlavnej úlohe sa pod režisérskou taktovkou Romana Fábiana predstaví herečka Soňa Norisová, ktorá stvárni psychologičku Emu Liškovú. Emu od detstva spája hlboké puto s jej matkou Helou, s ktorou majú vlastný zmysel pre humor a pomáhajú si nielen v osobnom živote, ale aj v práci. Ema tiež píše články do známeho ženského časopisu, kde radí v otázkach týkajúcich sa vzťahov a problémov každodenného života. Seriál sa odohráva vo dvoch líniách, načrtáva pracovný i súkromný život doktorky, jej starosti s dospievajúcou dcérou Simonou, problémy v partnerskom vzťahu s Tomášom či priateľstvo so šéfredaktorkou časopisu Táňou.

Hlavná postava je zároveň rozprávačkou deja, seriál preto odbornej verejnosti na prvý pohľad pripomína americké produkcie ako Klinika Grace (2005) či Sex v meste (1998 - 2004). Samotní tvorcovia však projekt prirovnávajú skôr k Ženám z rodu Gilmorovcov (2000 - 2007). "Seriál chce ukázať, že priznať si chybu a ísť k psychológovi nie je hanba, ale práve naopak, môže to vzťah posunúť, ľudia sa môžu vďaka sedeniam oveľa viac zblížiť.

U nás je ešte stále veľmi nezvyčajné chodiť k psychológovi, tak dúfame, že tento seriál ľuďom ukáže, že sa toho netreba báť,” zdôraznila Cibulková.

Po boku Norisovej sa v štrnástich zhruba 50-minútových častiach objavia aj Zuzana Kronerová, Milo Kráľ alebo Zuzana Haasová. “Tento seriál ‘páchne životom‘,” povedala pre týždenník Eurotelevízia Kronerová. "Keď som si prečítala scenáre k prvým dielom, zostala som veľmi prekvapená. Dialógy sú svieže a aj keď sa riešia vážne partnerské problémy, sú napísané nadľahčeným štýlom,” dodala. "Bola to príjemná zmena hrať svoj vek a nie zamilovaného dvadsiatnika,” prezradil zas o svojej postave herec Milo Kráľ.

Doktorku Emu uvedie JOJ do vysielania 4. septembra o 21:40. Diváci a diváčky sa na ňu môžu tešiť každý štvrtok po Paneláku (2008). Televízia pripravuje aj ďalšiu novinku, pôvodný romantický seriál Rok koňa v réžii Braňa Mišíka, ktorý sa ešte pred niekoľkými mesiacmi podieľal na výrobe seriálu Búrlivé víno (2012) konkurenčnej televízie Markíza.


Prečítajte si, čo pre divákov ešte TV JOJ chystá na jeseň.


Zdroj: SITA 

Foto: tvjoj.sk

Tagy: joj dr. ema zuzana norisová zuzana kronerová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov