Najlepšie televízne kvízy: Kajšmentke, Bičan a Slováci proti Čechom!

Najlepšie slovenské televízne kvízy.
30.09.2014TelevíziaSlovenská televízna produkcia sa síce nemôže v súčasnosti popýšiť bohatou kinematografiou, no ak ide o vedomostné a rodinné relácie, sme tu „doma“. Vybrali sme pre vás štvorlístok TOP televíznych kvízov, ktoré sa oplatí vidieť aj v prípade, že podobnému relaxu vo svojom voľnom čase neholdujete.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Súboj národov (TV JOJ)

moderátori: Michal Hudák a Martin Dejdar

Ak je niečo na svete večné, je to rivalita medzi Slovákmi a Čechmi. Prečo nie, ak sa má niesť v duchu zdravého športu? V marci tohto roku spustila TV JOJ nový formát s názvom Súboj národov, ktorého tvárami sa stali Martin Dejdar a Michal Hudák. „Zmerajte si sily a zistite, či máte vedomosti ako českí alebo slovenskí súťažiaci,“ vyzýva JOJ-ka na svojich stránkach. „Dvaja moderátori – Čech a Slovák – prevedú každý svoj národ pozostávajúci z 27 súťažiacich a troch celebrít súťažou, kde počas osemdesiatich minút preveria nielen ich IQ, ale aj rôzne oblasti praktického života, či položia otázky v mnohých tematických blokoch,“ informuje televízia o súťaži. Víťazom každého večerného vysielania môže byť len jeden národ a dôležitú úlohu v relácii zohrávajú aj celebrity.


Na Prime začínajú Muži proti ženám, Markíza pripravuje Chart show


Čo ja viem? (RTVS)

moderátor: Marcel Merčiak

Výnimočnosť tejto súťaže z portfólia slovenskej televízie spočíva v tom, že zapojiť sa do nej môžu aj diváci pomocou špeciálnej mobilnej aplikácie. Relácia odštartovala v apríli a autormi je prezentovaná ako znalostný kvíz pre celú rodinu. „V štúdiu sa proti sebe postavia tri známe osobnosti Slovenska a 200 vysokoškolákov. Ich úlohou je odpovedať na nečakané a vtipné otázky a tým sa prebojovať do finále, v ktorom môžu získať zaujímavú finančnú výhru.“ Diváci, ktorí súťažia z pohodlia svojich obývačiek, môžu taktiež získať zaujímavé ceny. Bodové skóre dištančne zúčastnených je zaznamenávané vďaka aplikáciám pre Android a iPhone v reálnom čase.


Noví Superhrdinovia na RTVS: Aj s Pauhofovou, Miezgom či Majeským


5 proti 5 (RTVS)

moderátor: Andrej Bičan

Rodinno-zábavnú reláciu vysiela STV od septembra minulého roku. Súťažia dve päťčlenné družstvá a ich hlavnou úlohou je správne odhadnúť najbežnejšie, resp. najpočetnejšie odpovede stovky respondentov na otázky všeobecného a triviálneho charakteru. Moderátor Andrej Bičan je zaručeným receptom na dobrú náladu všetkých zúčastnených.


Bláznivá reality show: Upravení ľudia sa vracajú k svojej tvári


Páli vám to? (JOJ)

moderátor: Tomáš Kamenár

Pravdepodobne v najznámejšom televíznom kvíze súčasnosti sa vystriedalo už viacero moderátorov. Epochu odkrývania písmeniek a hádania slovíčok odštartoval Michal Dočolomanský, ktorého v rokoch 2006 a 2007 nahradil Peter Kočiš. V súčasnosti sa relácia vysiela pod taktovkou Tomáša Kamenára. Vedomostný program do veľkej miery preslávila aj nedávna „Kajšmentke a Kožmeker“ aféra, ktorá sa okamžite stala hitom slovenského internetu – aj s pani Beátou, ktorá sa nešťastnej chyby dopustila. V relácii súťažia celkovo traja hráči. Každý z nich dostane 14 otázok, kto uhádne najviac, ide do finále. Hádanie odpovedí spočíva v odkrývaní jednotlivých písmen. Nahratá suma sa vo finálnej časti relácie zdvojnásobí a víťaz dostane len jednu otázku, avšak písmená sa už odkrývajú postupne samy, v intervale od 0 do 1 minúty.


Jednotka bude krotiť dlhy: Nová relácia môže pomôcť práve vám


Zdroj: telkac.sk  internet  TV JOJ  RTVS 

Foto: YouTube, RTVS, JOJ

Tagy: RTVS TV JOJ televízne kvízy 5 proti 5 súboj národov Páli vám to? Kajnšmentke Kožmeker Čo ja viem?

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj