Slováci boli prilepení pred televízormi: Zápasy reprezentácie nemali konkurenciu

Na snímke slovenská striedačka
07.05.2018TelevíziaHokejový šampionát v dánskych mestách Kodaň a Herning, ktorý odštartoval v piatok 4. mája prilákal k obrazovkám RTVS veľké množstvo divákov a fanúšikov. Atraktívny duel s Českou reprezentáciou sledovalo v sobotu večer 5. mája takmer milión divákov (966-tisíc divákov s podielom na trhu 49,4 %).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

RTVS v piatok 4. mája spustila sériu priamych prenosov a záznamov zo všetkých 64 zápasov na MS v hokeji. Pozornosť televíznych divákov a hokejových fanúšikov sa sústredila na sobotu večer, kedy sa hokejová reprezentácia Slovenska stretla v prestížnom súboji s Českom. Tento atraktívny duel si v univerzálnej cieľovej skupine 12+ pozrelo 966-tisíc divákov (podiel na trhu 49,4 %).

Okrem toho nová dokumentárna séria RTVS o reprezentantoch, ktorí sa zaslúžili o najväčšie úspechy slovenského hokeja Aj oni boli pri medailách v prestávke zápasu s českou reprezentáciou zaujala 783-tisíc divákov (podiel na trhu 37,6 %).

Hokejový víkend na obrazovkách RTVS pokračoval aj  v nedeľu 6. mája druhým zápasom Slovenska proti Švajčiarsku. V cieľovej skupine 12+ si ho na Jednotke pozrelo viac ako 700-tisíc divákov (726-tisíc divákov s podielom na trhu 34,9 %).

Nasledujúci zápas na MS v hokeji proti Rakúsku odohrá hokejová reprezentácia Slovenska už zajtra, utorok 8. mája. Diváci si ho môžu pozrieť v priamom prenose na Jednotke o 16:15 alebo on-line na oficiálnej stránke hokej.rtvs.sk v rovnakom čase.

Zdroj: rtvs 

Foto: TASR - Martin Baumann

Tagy: RTVS Slovensko Česko MS v hokeji 2018

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov