Otvorené priznanie Soni Skoncovej: Mamina ma do toho každý rok dokope

Soňa Skoncová
23.06.2018TelevíziaSlovenská modelka a moderátorka Soňa Skoncová je poctená, že sa mohla stať už druhý rok ambasádorkou projektu Avon pochod pre zdravé prsia, ktorý sa uskutočnil minulý víkend. Aspoň takto totiž môže podľa vlastných slov vďaka svojej popularite podporiť ženy konfrontované s diagnózou rakoviny prsníka a zdôrazniť dôležitosť prevencie tohto ochorenia.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Sama je čo sa týka prevencie podľa vlastných slov dôsledná. "Musím sa však za to poďakovať svojej mamine. Ona ma každý rok do toho dokope a pripomenie mi ten môj termín. Ja mám niekedy toho naozaj veľmi veľa a niekedy pozabudnem, no ona vždy tak nenápadne príde a povie mi, 'Soni už je čas, mala by si ísť'... Takže dodržiavam tieto termíny. Raz som bola aj vyplašená, lebo sa tam doktorovi niečo nezdalo, ale potom som šla na takú dôkladnejšiu kontrolu a našťastie bolo všetko v poriadku," prezradila v rozhovore.

S rakovinou sa mladá tmavovláska stretla i v kruhu svojich najbližších. "Keď som mala 15 rokov, ochorel mi otec, on mal rakovinu hlasiviek, prišiel o jednu hlasivku a v podstate aj trochu o hlas, ale dostal sa z toho a je vyliečený, musím zaklopať. Takže sme to mali v rodine, bolo to veľmi ťažké, zažiť to u takého blízkeho človeka. Pamätám si, ako ho vtedy mamina podporovala, prestali sme jesť mäso a orientovali sme sa viac na zdravú výživu, robila mu každý deň čerstvé džúsy a podobne. Podpora rodiny a blízkych je vtedy najdôležitejšia... No a pred tromi rokmi mi na rakovinu zomrel dedko. Skoro každý to má v rodine, v niektorej línii. Je to ťažké, ale treba sa o tom baviť a šíriť to, lebo niektoré druhy rakoviny sa dajú ešte vo včasných štádiách alebo práve tou prevenciou zachrániť," povedala.

Zdroj: SITA 

Foto: Instagram sonaskoncova

Tagy: Soňa Skoncová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov