Nová rola oscarovej herečky: Zahrá si v seriáli o Marilyn Monroe

Susan Sarandon
18.10.2014TelevíziaAmerická herečka Susan Sarandon stvárni Gladys Mortenson, matku Marilyn Monroe, v pripravovom mini seriáli o zosnulej hereckej legende. Štvordielnu sériu nakrúti spoločnosť Lifetime podľa knihy Tajný život Marilyn Monroe spisovateľa J. Randyho Taraborrelliho.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Šesťdesiatosemročná Sarandon prijala ponuku zahrať psychicky chorú Mortenson. Kto zahrá samotnú Monroe nie je zatiaľ známe. O scenár sa má postarať Stephen Kronish, ktorý spolupracoval napríklad na seriáloch 24 (2001-2010) alebo Kennedyovci (2011). Réžie sa ma chopiť Laurie Collyer.


Mohlo by vás zaujať: Vyberte si knihu o Marilyn Monroe aj na ipark.sk. 


Kniha Tajný život Marilyn Monroe vyšla po prvý raz v roku 2009 a zachytáva herečkine vzťahy so psychicky chorou matkou, nevlastnou matkou a tiež zákonnou zástupkyňou. Biografia rozpráva aj o psychických problémoch samotnej herečky či vzťahu s Kennedyovcami. Televízna adaptácia vzniká 52 rokov po úmrtí hereckej legendy.


Mohlo by vás zaujať: Zo Susan Sarandon je babka: Známa dcéra jej porodila vnučku!


Susan Abigail Sarandon sa počas 45-ročnej hereckej kariéry objavila v desiatkach filmov a seriálov. Za stvárnenie Helen Prejean vo filme Mŕtvy muž prichádza (1995) získala Oscara. Na konte má tiež štyri nominácie na toto ocenenie a ďalších osem nominácií na Zlatý glóbus. Medzi najznámejšie filmy herečky patria: The Rocky Horror Picture Show (1975), Čarodejnice z Eastwicku (1987), Thelma a Louise (1991), Klient (1994), Druhá alebo prvá (1998), Kdekoľvek, len nie tu (1999), Alfie (2004), Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010) alebo Atlas mrakov (2012). 

 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Marilyn Monroe Susan Sarandon

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov