Smrť ikonického Santa Clausa (†86): Zomrel hrdina vianočných reklám

Santa Claus
05.11.2014TelevíziaAj napriek tomu, že na Slovensku je s Vianocami už tradične spájaný Ježiško, populárne sviatočné reklamy Coca-Coly sa tešia veľkej obľube aj v srdci Európy. Ich neodmysliteľnou súčasťou je Santa Claus – bradatý, s veľkým bruchom a červeným oblekom. Toho v reklamách od výrobcu sladkých nápojov stvárňoval taxikár John Moore (†86), ktorý, bohužiaľ, pred niekoľkými dňami zomrel.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Spojením reklamy s úžasnou atmosférou, chytľavou piesňou, ako napr. „Holidays are coming“ od Melanie Thornton, a uveriteľným Santa Clausom sa Coca-Cole v podstate podarilo získať si monopol na vianočné reklamy. Žiadna iná spoločnosť nedokázala tromfnúť obľúbenosť reklám od Coca Coly s dnes už kultovým červeným kamiónom.

Moore sa ako Santa Claus objavil už v roku 2005, keď si túto postavu zahral v reklame potravinárskej firmy Morrisons. Prenikavé modré oči, zavalitá postava, dobrosrdečná tvár a husté biele fúzy tohto láskavého deduška predurčili na to, aby sa stal stelesnením Otca Vianoc. „Ste tu, aby ste boli mystickí a čarovní. Musíte byť stelesnením lásky a tých najlepších ľudských vlastností,“ prezradil herec v rozhovore pre britský denník The Financial Times.


Pobavia, motivujú aj dojmú: TOP reklamy, ktoré musíte vidieť!


Moore bol populárny aj v rodnom meste Burgess Hill, kde býval. Deti ho pri nakupovaní často považovali za Santa Clausa, píše portál The Independent. Smútok a úprimnú sústrasť pozostalým vyjadrila aj samotná spoločnosť The Coca-Cola Company.

„Novina o Johnovom úmrtí nás veľmi zarmucuje. Naše myšlienky smerujú k rodine a jeho najbližším,“ vyjadril sa hovorca limonádovej firmy. „Vďaka nemu ožil duch ikonického coca-colového Santa Clausa.“

Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet

Tagy: Coca-Cola Santa Claus John Moore

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov