Neznesiteľný šéf aj na ČT: Koptovi postava sebestredného blba sedí

Kancl, ČT
18.11.2014TelevíziaČeskú verziu kultového britského seriálu The Office bude Česká televízia vysielať od 1. decembra na programe ČT1. Seriál scenáristov Rickyho Gervais a Stephena Merchant v brnianskom štúdiu nakrútil Milan Šteindler. Pod názvom Kancl diváci uvidia šesť dielov vždy v pondelok a v stredu večer, oznámila dnes ČT.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hlavnej roly neznesiteľného šéfa sa vo fiktívnom dokumente o kancelárskom živote vo firme Papier a Print zhostil Václav Kopta. Pod rúškom starostlivosti o svojich podriadených sa snaží vo firemnej štruktúre prežiť čo najdlhšie, a preto neustále vymýšľa kľučky vo vzťahu k vedeniu spoločnosti. Dokumentárna kamera fiktívneho štábu sa podľa ČT zameriava aj na osudy jeho kolegov, ktorí si dlhé chvíle v nudnej práci snažia krátiť každý svojím originálnym spôsobom.


TV TIPY: Komédia, dokument aj dráma: Zaspomínajte si na doby minuléSeriál The Office odvysielala BBC v Británii prvýkrát v roku 2001. Stal sa národným a potom celosvetovým hitom. Licenciu neskôr zakúpili televízie v niekoľkých krajinách. Najúspešnejšou sa stala americká adaptácia, ktoré stanica NBC od roku 2005 vyrobila celkom 201 epizód.


"Musím povedať, že Vašek Kopta sa do tej role tak vžil, že mám obavy, aby to nemalo negatívny vplyv na jeho okolie. V každom prípade v úlohe sebestredného blba je tak famózny, že aj konzultant vyslaný BBC miestami žasnul, čo všetko si môže šéf v českej firme dovoliť, " poznamenal kreatívny producent Českej televízie David Ziegelbauer.


Moderná lovestory: Jiří Macháček s dvoma ženamiV ďalších úlohách sa popri Koptovi objaví napríklad Sára Venclovská, Pavla Vitázková, Radim Novák, Michal Dalecký, Tomáš Sýkora a Jiří Hájek. ČT1 seriál začne vysielať od 1. decembra vždy v pondelok a v stredu od 20:55.

Zdroj: ČTK 

Foto: ceskatelevize.cz

Tagy: Kancl The Office Václav Kopta

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov