VIDEO Šéf Slovenských brancov sa chce raz stať politikom: Dokument je až do volieb zadarmo

21.02.2020TelevíziaVyše týždeň pred parlamentnými voľbami na Slovensku poskytla televízna stanica HBO Europe bezplatne na 14 dní dokumentárny film Keď príde vojna (réžia Jan Gebert). Zapája sa tak do výberu Filmom proti extrémizmu na dafilms.sk. Snímka ukazuje prenikanie extrémistov do verejného priestoru.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Až do 29.2.20 si ho môžete zadarmo pozrieť TU


O dokumentárnom filme Keď príde vojna:

S tichým súhlasom autorít regrutuje kontroverzná skupina Slovenskí branci mladých mužov z celého Slovenska. Je to len nevinná hra na vojakov, alebo domobrana koketujúca s extrémnymi názormi predstavujúca bezpečnostnú hrozbu?

Peter vedie život na prvý pohľad usporiadaného európskeho teenagera - žije s rodičmi, má pekné dievča, dostal sa na vysokú. Jeho skutočný život je ale inde - na čele domobrany Slovenskí branci, v ktorej je dvesto mladých ľudí, s oddielmi po celom Slovenskom. V horských lesoch ich necháva podriaďovať drsným pravidlám a trestom, ktoré skôr než vojenský výcvik pripomínajú hru na diktatúru. Šéf domobrany verí, že jeho modelová organizácia má budúcnosť. Je odhodlaný uniformu raz odložiť a so svojou víziou osloviť celú spoločnosť - a stať sa veľkým politikom.

Zdroj: telkáč 

Foto: HBO, Video: Youtube Totalfilm.cz

Tagy: Keď príde vojna Jan Gebert

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov