Seriály, ktoré vždy rozosmejú: Pozrite sa na 10 najlepších sitkomov

Najlepšie seriály
06.12.2014TelevíziaTelevízia je okrem šírenia informácií určená aj na zábavu, a tak sa niet čomu čudovať, že za desiatky rokov jej existencie vzniklo množstvo humorného materiálu. Pravidelne nás okrem komédií rozosmievajú aj vtipné seriály, plné postáv a humoru, ktorý si radi obľúbite. Pozrite sa s nami na prehľad tých najlepších sitkomov, aké existujú.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Priatelia (1994 - 2004)

Monica (Courteney Cox), Phoebe (Lisa Kudrow), Rachel (Jennifer Aniston), Chandler (Matthew Perry), Joey (Matt Leblanc) a Ross (David Schwimmer). To sú mená šiestich skutočne dobrých priateľov, ktorých život v centre New Yorku a pravidelné stretávanie sa v obľúbenej kaviarni Central Perk sledovali milióny priaznivcov. Šestica absolútne odlišných charakterov prirástla k srdciam divákov a humorom ich sprevádzala desať rokov.


Mohlo by vás zaujať: Priatelia oslavujú 20. výročie: Toto ste o nich určite nevedeli


Tie roky sedemdesiate (1998 - 2006)

Sedemdesiate roky v Amerike predstavovali lásku, drogy a rock´n´roll. V prípade hrdinov sitkomu Tie roky sedemdesiate to bolo tiež tak, samozrejme, podané v jemnejšej verzii už len preto, že spočiatku protagonisti neboli plnoletí. A v blízkosti Reda Formana, autoritatívneho otca jedného z mladých rebelov Erica, nebolo radno provokovať. Nakoniec mohli skončiť s kopancom v zadku a naozaj nepríjemným slovným výlevom.


Mohlo by vás zaujať: Fešák z Tých rokov sedemdesiatych otcom: Dcérka ako valentínsky dar!


Ako som spoznal vašu mamu (2005 - 2014)

Viete, ako dlho sa dá hľadať tá pravá? Tedovi Mosbymu to v Ako som spoznal vašu mamu trvalo presne deväť dlhých sérií. Celý príbeh rozpráva deťom, a dozvedáme sa tak, ako spoločne s najlepšími priateľmi v podobe šviháka Barneyho (Neil Patrick Harris), novinárky Robin (Cobie Smulders) a trafeného páru Lilly (Alyson Hannigan) a Marshall (Jason Segel) zažil neuveriteľné príhody. Mimo iného aj tú, ako spoznal ich mamu.


Mohlo by vás zaujať: Prekvapenie: Televízia pripravuje seriál How I Met Your Father


Teória veľkého tresku (2007 - )

Kto by v dnešnej dobe nepoznal bláznivého, no sympatického a hlavne geniálne doktora Sheldona Coopera? Spolu s partiou vedeckých kolegov a zároveň priateľov a servírkou Penny rieši záhady nielen bežného života, ale aj "geekovskú" rovinu. Sheldon, Leonard, Raj a Howard, okrem toho, že sú nesmierne inteligentní, sú totiž fanúšikmi komiksov, videohier, sci-fi a ďalších koníčkov, ktoré americká verejnosť stále pokladá mnohokrát za čudesné.


Mohlo by vás zaujať: Jim Parsons z Teórie veľkého tresku: Rokovania o platoch boli ťažké


Frasier (1993 - 2004)

Americký komediálny seriál s Kelseym Grammerom v hlavnej úlohe rozpráva príbeh psychiatra Frasiera Cranea, ktorý sa po rozvode vracia z Bostonu do svojho rodného Seattlu. Tu pôsobí ako poradca v rádiu a dennodenne sa stretáva so svojim otcom, bývalým policajtom na dôchodku, jeho fyzioterapeutkou Daphne a mladším bratom Nilesom. Prinášajú tak dávku inteligentného humoru, neotrepaných zápletiek a kvalitných hereckých výkonov.


Mohlo by vás zaujať: Seriálový psychológ Frasier prekvapuje: V 60-ke chce ešte ďalšie deti!


Dva a pol chlapa (2003 - )

V súčasnosti jeden z najpopulárnejších seriálov nám spríjemňuje chvíle pred televíznymi obrazovkami či monitormi už jedenásť rokov. Prešiel si aj veľkou krízou, keď ho pred tromi rokmi opustila hlavná hviezda, Charlie Sheen. Predstaviteľ obľúbeného Charlieho Harpera, alkoholika a bohatého flákača žijúceho v dome na pláži v Los Angeles, sa nepohodol s tvorcami a nahradil ho Ashton Kutcher ako miliardár Walden Schmidt. A aj keď časť fanúšikov na tento krok neustále hromží, seriál si stále udržiava relatívne vysoké čísla sledovanosti.


Mohlo by vás zaujať: Diváci v šoku: Sitkom Dva a pol chlapa nadobro KONČÍ!


Šou Billa Cosbyho (1984 - 1992)

Bill Cosby vytrvalo prinášal televíznym divákom dávku humoru spojenú s riešením vážnych morálnych problémov, ako sa na správnu americkú rodinku patrí. Komik, ktorý v seriáli stvárnil doktora Cliffa Huxtabla, to mal so svojou podarenou rodinkou naozaj náročné. Päť detí, z toho štyri dcéry (Sondra, Denise, Vanessa a Rudy) a syn (Theo) plus krásna manželka Clair, dokázalo narobiť všelijakú neplechu.


Mohlo by vás zaujať: Legendárny Bill Cosby sexuálnym tyranom? Ženy vraj zdrogoval, a potom...!


Ženatý so záväzkami (1987 - 1997)

Al Bunda (Ed O´Neill) bol kedysi výnimočným hráčom amerického futbalu na strednej škole, dnes je však iba chudobnými predavačom topánok. Na nálade mu nepridáva ani mierne nefungujúca rodina na čele s Peggy, bývalou kráľovnou krásy, v súčasnosti žienkou v domácnosti. Ich deti sa takisto veľkou dávkou inteligencie nevyznačujú, a tak sa môžete tešiť na množstvo humorných situácií a ironických poznámok hlavy rodiny.


Mohlo by vás zaujať: Znovu budeme ženatí a so záväzkami: Populárny sitkom je späť


Krok za krokom (1991 - 1998)

Krok za krokom predstavuje klasický formát situačnej komédie. Niečo cez dvadsaťminútové časti nás zoznamujú so životom čudesne poskladanej rodinky. Vo veľkom dome totiž žijú ako partneri Carol (Suzane Sommers) a Frank (Patrick Duffy), pričom každý z nich si z predchádzajúceho manželstva priniesol po tri deti, ktoré sa najprv bytostne neznášajú. Do toho všetkého svojou troškou občas prispeje Frankov synovec a zároveň blázon Cody. 


Mohlo by vás zaujať: Zmeny hercov z Krok za krokom: Týmto herečkám z krásy neubudlo!


M*A*S*H (1972 - 1983)

Kultový seriál z obdobia Kórejskej vojny (1950 - 1953) patril k nesmierne populárnym aj na Slovensku. Príbeh mobilnej jednotky doktorov, ktorá si každodenné útrapy vo vojenskom konflikte uľahčuje niekedy až čiernym humorom, spočiatku veľmi nezaujal. Časopis Time jeho prvú sériu označil za sklamanie sezóny a uvažovalo sa o jeho konci, no seriál nakoniec dostal ešte jednu šancu, ktorú chytil za pačesy. S rebelom Hawkeyem (Alan Alda) sa tak diváci mohli stretávať ešte jedenásť rokov.


Mohlo by vás zaujať: Radara zo seriálu M*A*S*H* diváci milovali, no štáb nenávidel


Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet

Tagy: Dva a pol chlapa Priatelia sitkomy

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov