Fikcia alebo realita?: Neuveríte, ale tieto filmy vymyslel sám život

Chyť ma, ak to dokážeš
19.03.2015ZaujímavostiOdkiaľ berú filmári námety na svoje diela? Niektorí tvrdia, že všetko z vlastnej hlavy, iní sa spoľahnú aj na dobre overené príbehy a udalosti. A diváci ich kvôli takýmto snímkam založených na skutočnej udalosti priam zbožňujú. Veď kto by sa hanbil za slzy, ktoré vyvolal život sám? Ak ide o životopisné filmy, je to jasné. My však pre vás máme dostatočne známe snímky, za ktorých príbehom nestojí fikcia autora, ale realita.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Chyť ma, ak to dokážeš

Komédia s hviezdnym Leonardom DiCapriom sa stal veľmi obľúbeným filmom. Frank si užíva luxusný život a vydáva sa za kdekoho – pilota, lekára či právnika. Za sebou zanecháva spúšť a škodu za milióny dolárov. Málokto však vie, že  dráma o živote Franka Abagnala je založená na skutočnom životnom príbehu. Takže, ak máte chuť meniť totožnosť, nech sa páči, veď niekto to už dokázal. J


Vytúžený Oscar im stále uniká: Naozaj si ho za svoje výkony nezaslúžili?


Schindlerov zoznam

Majstrovské dielo Stevena Spielberga zobrazuje skutočný príbeh Oskara Schindlera, ktorý bol členom nacistickej strany a zároveň sukničkárom, vojnovým zbohatlíkom, čo zachránil život viac ako tisícu Židom. S hviezdnym obsadením vyhral sedem Oscarov a predstavil neskutočného človeka a jeho skutky.

Čeľuste

Ozajstné udalosti neopomenuli ani hororové snímky. Čo by asi radšej nemali vedieť tí, ktorí sa takýchto filmov boja. Jeden snáď z najslávnejších hororov bol natočený podľa spešného románu Petra Benchleyho. A práve ten čerpal námety zo skutočných prípadov, kedy pri pobreží New Yerseyv roku 1916 útočil žralok. Na a Spielberg z neho vytvoril bez debaty jeden z najdesivejších filmov.


Vojnový seriál od autora hororového Votrelca: Chuťovka pre fajnšmekrov


Texaský masaker motorovou pílou

Film o skupinke priateľov, ktorý sa počas cesty dostanú na rodinnú usadlosť v Texase, má fiktívnu zápletku. Našťastie. ČO je však reálne, to je postava Leatherfacea a niekoľkých malých detailov. Tie vychádzali zo skutočného masového vraha Eda Geina. Mimochodom, skutočnou bola aj ľudská kostra použitá v závere filmu, ktorá slúžila ako lampa.


Vysoký honorár, nízky zisk: Týchto hercov Hollywood prepláca!


50x a stále po prvý raz

Aj keď táto romantická komédia na prvý pohľad nemá s realitou nič spoločné, opak je pravdou. Krásna Drew Barrymore tam hrá ženu, ktorá na následky nehody stráca pamäť, takže sa každý deň prebúdza bez posledných spomienok. Situáciu zachráni Adam Sandler, vďaka ktorému si hneď po prebudení pomocou videokazety spätne spomína. V skutočnosti existuje žena s takouto formou amnézie. Volá sa Michelle Philpots a už takmer 20 rokov  nie je schopná vytvorenia nových spomienok. Používa lepiace štítky, aby sa predrala každodenným životom.


FOTO z červeného koberca: Hrošica v záclone, vyprsená Aniston a Pretty Woman v životnej forme!


Erin Brockovich

Zápletku filmu o Erin Brockovich zrejme netreba veľmi predstavovať. Jednoducho ide o boj Dávida proti Goliášovi, kde po dlhom a útrpnom zápasení víťazí spolu s pomocou okolia malomestská právnička nad obrovskou korporáciou. Zaujímavosťou však je, že skutočná Erin Brockovich, ktorej životný príbeh inšpiroval tvorcov, si v snímke zahrala servírku Juliu. Zároveň sa tam objavil aj skutočný Ed Masry, priateľ a pomocník, ako zákazník v reštaurácii, kde práve sedí Julia Roberts hrajúca Erin.

Zdroj: telkac.sk  internet  ČSFD 

Foto: internet

Tagy: Schindlerov zoznam Chyť ma ako to dokážeš Erin Brockovich 50x a stále po prvý raz Čeľuste

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov