Žaloba voči tvorcovi Macíka zrušená: Vulgárny plyšák je originál!

Ted
24.03.2015ZaujímavostiAmerická spoločnosť Bengal Mangle Productions stiahla žalobu voči tvorcovi filmu Macík (2012) Sethovi MacFarlaneovi. Toho zažalovali za to, že v snímke použil vulgárneho plyšového medveďa Teda, ktorý sa podľa nich nápadne podobal na ich postavičku Charlieho z internetových videí Charlie The Abusive Teddy a Acting School Academy. Podľa súdneho dokumentu sa ale obe strany dohodli na stiahnutí žaloby, pričom náklady na právnikov si uhradí každá strana sama.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Predstavitelia Bengal Mangle Productions tvrdili, že Ted so sklonom k alkoholu, fajčeniu a prostitútkam je nelegálnou kópiou Charlieho a od MacFarlanea a spoločností Media Rights Capital a Universal Studios žiadali odškodné v nešpecifikovanej výške. Napokon však zmenili názor. "Žalobca pripúšťa, že Seth MacFarlane vytvoril Teda nezávisle a s použitím vlastného úsilia a kreatívnosti," vyhlásila spoločnosť v pondelok. "Žaloba nemala podstatu a bola zrušená," reagovali predstavitelia produkčnej spoločnosti Media Rights Capital. MacFarlaneov hovorca zasa uviedol, že režisér neplánuje podať protižalobu. 


Plavčík Buchannon opäť v akcii: Zahrá si v novom Macíkovi


Snímka Macík s Markom Wahlbergom v hlavnej úlohe sa v roku 2012 stala jednou z najúspešnejších komédií pre dospelých. O réžiu i scenár sa postaral Seth MacFarlane, ktorý tiež medveďa Teda nahovoril. V súčasnosti pripravuje pokračovanie snímky. Do kín by sa malo dostať v júni. 

Štyridsaťročný Seth MacFarlane pracoval na niekoľkých animovaných seriáloch pre deti, kým v roku 1999 nevytvoril dnes už legendárnych Griffinovcov (1999). Tiež stojí za seriálom American Dad! (2005). Ako herec sa predstavil napríklad v seriáloch Ženy z rodu Gilmorovcov (2000 - 2007), Rodinná vojna (2005 - 2007) alebo FlashForward (2009 - 2010). Okrem filmu Macík sa podieľal aj na komédii Všetky cesty vedú do hrobu (2014). 

Zdroj: SITA; Foto: Universal Pictures 

Foto: Universal Pictures

Tagy: Macík

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov